ГоловнаПолітика

Янукович підписав закон про мови

Президент схвалив його в останній відведений для цього законом день.

Янукович підписав закон про мови

Президент Віктор Янукович підписав Закон "Про засади державної мовної політики".

Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Документ передбачає встановлення офіційного використання регіональних мов у роботі міських органів державної влади при проживанні щонайменше 10% носіїв на територіях, де поширена ця мова.

Законом передбачено, що в контексті Європейської хартії регіональних мов або мов меншин заходи, спрямовані на використання таких в Україні, застосовують до 18 мов: російської, білоруської, болгарської, вірменської, гагаузької, ідиш, кримськотатарської, молдавської, німецької, новогрецької, польської, ромської (циганської), румунської, словацької, угорської, русинської, караїмської і кримчакської.

Відповідно до закону, в окремих випадках, за рішенням місцевої ради, такі заходи можуть застосовувати до мови, регіональна мовна група якої становить менш ніж 10% населення відповідної території.

Передбачено, що регіональну мову або мову меншини використовуватимуть на відповідній території в роботі місцевих органів держвлади, місцевого самоврядування, застосовуватимуть і вивчатимуть у державних і комунальних навчальних закладах, а також використовуватимуть в інших сферах суспільного життя в межах і порядку, визначених законом.

Вважаю, що нам потрібно створити таку робочу групу, щоб разом із Кабінетом Міністрів напрацювати Програму розвитку української мови— Віктор Янукович

Документ передбачає, що акти вищих органів держвлади приймають українською й офіційно публікують державною, російською та іншими регіональними мовами або мовами меншин.

Відомості про власника паспорта або документа, який його замінює, вносять українською мовою й однією з регіональних мов або мовою меншин.

Відповідно до закону, потреба громадян у мові навчання визначається в обов'язковому порядку за заявами учнів або їх батьків при вступі до державних і комунальних навчальних закладів.

При цьому передбачено, що навчальні заклади створюють окремі класи, групи, в яких навчання ведуть іншою мовою, ніж у навчальному закладі в цілому, при наявності достатньої кількості відповідних заяв про мову навчання.

Тести для зовнішнього оцінювання якості освіти складають українською, але за бажанням абітурієнта їх можна видавати і в перекладі на регіональну мову або мову меншини (крім української мови та літератури).

Нагадаємо, закон було затверджено Верховною Радою 3 липня. Опозиція і спікер Володимир Литвин заявили про масові порушення під час його ухвалення.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter