ГоловнаПолітика

Корейських шпигунів засуджено до восьми років в Україні

Засуджені намагалися розсекретити держтаємницю про військову техніку.

Корейських шпигунів засуджено до восьми років в Україні
Фото: scsgroup-consult.com

Розвідники з північної Кореї Рю Сонгчель і Лі Тхекіль, яких засуджено за шпигунство проти України, відбуватимуть покарання в нашій країні.

Про це повідомляє "Сегодня".

Червоногвардійський райсуд Дніпропетровська засудив їх до восьми років ув'язнення - і вирок набув чинності.

"Скарг на вирок від підсудних, які визнали свою провину, та їхніх адвокатів не надходило", - розповіло джерело в ГПУ.

Очікували, що офіційна влада та спецслужби Північної Кореї клопотатимуть про видачу своїх громадян.

"Проте реакція Пхеньяна була пасивною, мовляв, провалилися - це їхні проблеми. Втім на батьківщині міра покарання могла бути значно жорсткішою, аж до смертної кари, яка є в кримінальному законодавстві цієї країни", - сказало джерело.

Розвідники працювали під прикриттям торгового представництва Північної Кореї в Мінську. Вони потрапили в поле зору контррозвідки СБУ після спроб через інтернет встановити контакт із підприємством, пов'язаним із ракетним КБ "Південне".

Приїхавши потягом до Дніпропетровська, Сонгчель і Тхекіль розгорнули активну "охоту" за секретними документами з проектування твердопаливних і рідинних двигунів, систем постачання палива, відділення ступенів ракет, відповідними комп'ютерними програмами, іншою специфічною інформацією, що становить державну таємницю.

Вони намагалися завербувати громадян України, обіцяючи винагороду, однак ті на провокації не піддалися і заявили в СБУ. Вистежили шпигунів у непримітному гаражі провулка Листяний Дніпропетровська.

Використовуючи портативні фотоапарати, обидва захоплено перезнімали дисертації закритої тематики та наукові роботи з грифом "Таємно". До моменту затримання було зроблено близько 200 копій - разом з апаратурою, цифровими носіями, готівковою валютою вони стали незаперечними доказами.

Держексперт - глава космічного агентства Юрій Алексєєв констатує, що ці відомості становлять держтаємницю, а їх витік заподіяв би чималої шкоди безпеці України в сфері науки, техніки, економіки. Ракетно-космічні технології, ставши надбанням Пхеньяна, зміцнили і просунули б його позиції в силовому протиборстві з Південною Кореєю і США.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter