ГоловнаПолітика

У КВУ дивуються, як вибори у віддалених селах транслюватимуть в Інтернеті

Олександр Черненко вважає установку камер відволікаючим маневром.

У КВУ дивуються, як вибори у віддалених селах транслюватимуть в Інтернеті
Александр Черненко

Голова Комітету виборців України Олександр Черненко вважає, що ніякі веб-камери не забезпечать чесних виборів, якщо хтось захоче вчинити порушення.

Про це він заявив у коментарі Gazeta.ua.

"Камери встановлюють для відволікання уваги, щоб показати, які в нас чесні та прозорі вибори. Але ніякі камери прозорих виборів не гарантують. Це статичні камери, які не фіксують нічого навколо, а знімають тільки урни. Вони не фіксують підрахунку голосів і ні на що не впливають. Це вже показав досвід Росії, де є близько ста тисяч дільниць. Там було не більше п'яти випадків, коли камери зафіксували якісь вкидання", - сказав Черненко.

На думку голови КВУ, навряд відеокамери працюватимуть на безпеку громадян після виборів.

"Це добре, звісно, що це обладнання потім залишиться для шкіл і клубів. Але радше за все, думаю, ці камери розмістять у домівках сільських голів або місцевої адміністрації. Про трансляції в Інтернет - я не знаю ... У нас є такі виборчі дільниці, куди після дощу без трактора не заїдеш. Там не завжди є нормальне телефонне з'єднання. Які трансляції в Інтернет? Грошей, які виділили, вистачить хіба на закупівлю камер, не більше. Для того, щоб прокласти якийсь інтернет-зв'язок, цих грошей вочевидь недостатньо", - додав він.

Нагадаємо, Верховна Рада виділила майже 1 мільярд гривень на закупівлю камер для виборчих дільниць.

Закон запроваджує систему відеоспостереження, яка повинна забезпечити передачу зображення з дільниці для можливості перегляду на відповідному веб-сайті в мережі Інтернет.

У вівторок прем'єр Микола Азаров заявив, що веб-камери встановлять, щоб запобігти звинуваченням опозиції, що влада вкидає додаткові бюлетені на дільницях. За його словами, ці камери не пропадуть, вони далі працюватимуть на безпеку дитячих садків, шкіл, клубів.