ГоловнаПолітика

Кравчук побачив "руку Москви" в проблемах євроінтеграції України

Росія намагається зіштовхнути Київ із європейського шляху.

Кравчук побачив "руку Москви" в проблемах євроінтеграції України
Фото: Макс Левин

Перший президент незалежної України Леонід Кравчук не бачить альтернативи європейській інтеграції Україні і закликає європейських лідерів не дивитися на Україну "крізь призму російських інтересів".

"Необхідно проводити європейський курс і не кидатися між Сходом і Заходом", - заявив він під час зустрічі з німецькими експертами і журналістами в Берліні.

"Потрібно проводити його (курс - LB.ua) незалежно від того, хто перебуває при владі", - наголосив політик. Коли, за його словами, Україна "твердо" стане на курс євроінтеграції, це відчують і українці, і, нарешті, зрозуміє сусідня Росія.

На думку Кравчука, Київ досі відчуває "серйозний" вплив Москви.

"Російська політична еліта часто досі не сприймає Україну як незалежну державу", - зазначив він.

Москва, за його словами, намагається зіштовхнути Київ із європейського шляху, пропонуючи нові інтеграційні схеми на кшталт Митного союзу.

"Але я вірю в те, що діюча українська влада доведе, що Україна йде європейським шляхом, шляхом європейських цінностей", - наголосив він.

Від Європи, своєю чергою, Кравчук очікує "більш послідовної" політики щодо України, без подвійних стандартів. Зокрема, український політик закликав європейських лідерів не дивитися на Україну "крізь призму російських інтересів".