ГоловнаПолітика

Влада і народ мають різні цінності, - кардинал УГКЦ

Гузар розповів, за яких умов можливий діалог з владою.

Влада і народ мають різні цінності, - кардинал УГКЦ

Один з лідерів УГКЦ, учасник ініціативної групи "Перше грудня" кардинал Любомир Гузар вважає, що розмова з владою майже неможлива, якщо влада сповідуватиме зовсім інші цінності, ніж громадськість.

Про це він сказав в ефірі ТВі.

Гузар розповів, за яких умов, на його думку, можливий діалог з владою.

"Проблема в тому, чи ми могли б направду спілкуватися з тими людьми, які є сьогодні при владі. Є громадянство, в якому є група, яка має чи хоче мати цінності духовного характеру, що означає починати діяти від засадничих духовних цінностей і на основі цього будувати все життя. А є друга група (я кажу об'єктивно, нікому нічого не закидаючи, бо судити має Господь Бог, а я тільки стверджую факти), для яких найбільшою цінністю є гріш, і вони відповідно поводяться. І мені здається, що розмова між такими двома групами дуже важка", - сказав Гузар.

Учасник

ініціативної групи "Перше грудня" наголосив: "Я би дуже бажав, щоби всі громадяни країни могли говорити одне з одним, щоб ми могли добитися того, щоб громадянство наше будувати на духовних вартостях (які не заперечують матеріальних, але починаються від духовних). Як довго не буде наближення на рівні вартостей, всяка розмова буде надзвичайно складна, і я трошки сумніваюся, чи взагалі можлива".

"Нашим спільним завданням є намагатися встановити ті основні духовні цінності, на підставі яких ми зможемо говорити один з одним, кожен з кожним. Тоді будемо йти вперед, - підкреслив кардинал Любомир Гузар. - Як довго будемо триматися цілковито інших цінностей, розмова, мені здається, майже неможлива".

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram