ГоловнаПолітика

Профільний комітет знову визнав Лутковську не гідною посади омбудсмена

Парламентський комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин 11 квітня не підтримав кандидатури Валерії Лутковської на посаду уповноваженого Верховної Ради з прав людини (омбудсмена).

Профільний комітет знову визнав Лутковську не гідною посади омбудсмена
Валерия Лутковская
Фото: news2000.com.ua

Про це пише видання "КоммерсантЪ-Украина".

Голова комітету Олег Зарубінський (фракція Народної партії) на початку засідання комітету нагадав, що раніше комітет розглядав, але не підтримав кандидатури пані Лутковської, після чого закликав колег підтримати її, "цього разу - без зайвих обговорень".

Проте опозиційні члени комітету визнали Лутковську не гідною посади омбудсмена.

"Досвіду правозахисної діяльності Валерії Лутковської недостатньо для роботи омбудсменом. У Європейському суді з прав людини вона відстоювала інтереси держави Україна проти громадян. Ми розглядали її кандидатуру 20 днів тому

[тоді комітет рекомендував обрати омбудсменом Євгена Захарова], і за цей час досвід у неї не з'явився", - сказав перший заступник голови комітету Віктор Таран ("БЮТ-Батьківщина").

Претендента підтримали лише четверо з дев'яти народних депутатів. Незважаючи на це, Олег Зарубінський оголосив, що

24 квітня кандидатуру Валерії Лутковської винесуть на голосування в Раді.

Нагадаємо, повноваження колишнього омбудсмена Ніни Карпачової минули 8 лютого, Верховна Рада має обрати нового уповноваженого. Перше голосування відбулося 15 березня, під час якого парламент не підтримав жодного з претендентів. За кандидата від опозиції, співголову Харківської правозахисної групи Євгена Захарова проголосували 134 депутати, за кандидата від більшості - уповноваженого Кабінету Міністрів у справах Європейського суду з прав людини Валерію Лутковську - 212. 27 березня до Верховної Ради знову надійшла пропозиція від 261 народного депутата про висунення кандидатури Валерії Лутковської. Вона єдиний претендент від більшості, оскільки опозиція відмовилася висувати свого кандидата.

Читайте новости LB.ua в социальной сети Facebook