ГоловнаЕкономікаДержава

Посли G7 підтримали намір України відкрити ринок землі

Зняття мораторію розкриє потенціал сільського господарства і прискорить розвиток економіки.

Посли G7 підтримали намір України відкрити ринок землі
Фото: Макс Левин

Посли країн Великої сімки підтримали намір Верховної Ради відкрити ринок землі.

Про це йдеться в заяві послів у твітері.

"Посли G7 вітають запуск законодавчого процесу, що має на меті покласти край мораторію на купівлю та продаж землі. Це допоможе розкрити величезний потенціал сільськогосподарського сектору України і стимулювати економічний розвиток", - заявили посли.

Нагадаємо, 13 листопада Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроєкт №2178-10 про обіг ринку земель сільськогосподарського призначення.

Ринок землі планують відкрити з жовтня 2020 року. Обмеження концентрації землі поки що встановлено на рівні 35% в межах ОТГ, 8% у межах області, 0,5% (близько 200 тис. га) в межах держави. Їх планують переглянути.

У законопроєкті також прописано дозвіл на придбання землі іноземцями з 2024 року, але це положення теж обіцяють прибрати перед другим читанням.

В Україні багато років чинний мораторій на продаж землі, його вперше ввели 2002 року терміном на п'ять років. Мораторій розглядали як тимчасовий захід, обумовлений тодішнім хаосом на ринку землі. Відтоді мораторій багато разів продовжували, востаннє - до 1 січня 2020 року. Продовження мораторію має технічний характер, оскільки продаж землі все одно був де-факто заборонений через відсутність закону про обіг земель сільськогосподарського призначення.

Скасування мораторію вимагає Міжнародний валютний фонд і підтримують провідні українські економісти. Попередній президент Петро Порошенко підтримував земельну реформу, але проти неї була Верховна Рада.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram