ГоловнаЕкономікаБізнес

ЄБРР просить Зеленського вирішити проблему з виплатами за "зеленими тарифами"

Нинішня ситуація загрожує підривом довіри інвесторів.

ЄБРР просить Зеленського вирішити проблему з виплатами за "зеленими тарифами"
Фото: kapital.kz

Європейський банк реконструкції і розвитку просить президента України Володимира Зеленського вирішити проблему виплат за "зеленим тарифом", що виникла після рішення суду.

Про це йдеться в листі на адресу Зеленського з підписом директора ЄБРР у регіоні Східна Європа і Кавказ Маттео Патроне, який є в розпорядженні "Економічної правди".

"Недавнє припинення Київським окружним адміністративним судом рішенням Національної комісії з регулювання енергетики та комунальних послуг тарифів на послуги з передачі та диспетчеризації серйозно вплинуло на сектор відновлювальної енергетики. Загалом ця ситуація загрожує підривом довіри інвесторів до сектору, а також до України як до стабільного напрямку для інвестування. Безумовно, ЄБРР буде дуже важко продовжувати подальше фінансування проектів з відновлювальної енергетики", - сказано в листі.

Відповідно, ЄБРР закликає Президента України втрутитися і посприяти вирішенню проблеми.

"Просимо Вашої підтримки у вирішенні цього нагального питання платежів виробникам відновлювальної енергії. Як один із найбільших інвесторів у цьому секторі, Банк дуже сподівається, що виплати компаніям з відновлювальної енергетики будуть відновлені негайно, і, звісно, готовий надати всю необхідну підтримку владі в цьому питанні".

Як повідомляли ЗМІ, 27 червня Окружний адмінсуд Києва в результаті позову акціонерного товариства "Нікопольський завод феросплавів" призупинив дію постанови НКРЕКП, якими встановлювались тарифи "Укренерго" на передачу і диспетчерське управління з 1 липня.

12 липня НКРЕКП прийняла нову постанову, знизивши на 10% тариф НЕК "Укренерго" на передачу електроенергії магістральними та міждержавними мережами з 1 серпня 2019 року - до 312,14 гривні/МВт ∙ год. 22 липня Акціонерне товариство "Нікопольський завод феросплавів" знову звернулося з позовом щодо рішення Нацкомісії з метою скасувати нову постанову.

Якщо Окружний адмінсуд Києва ухвалить рішення на користь підприємства, "Укренерго" не зможе купити електроенергію для компенсації технологічних втрат у мережах і не зможе компенсувати різницю між ринковими і "зеленим" тарифом "Гарантованому покупцеві".

Своєю чергою ДП "Гарантований покупець" 26 липня направив до Господарського суду Києва позов про стягнення з НЕК "Укренерго" авансового платежу в розмірі 1,58 мільярда гривень. Причиною позову стало невиконання з боку "Укренерго" своїх зобов'язань з оплати "Гарантованому покупцеві" послуги щодо забезпечення збільшення частки виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії за перші 20 днів роботи нового ринку.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter