ГоловнаЕкономікаДержава

Україна скоротила дефіцит держбюджету до 0,9 млрд гривень

Мінфін повністю готовий до планового проходження пікового боргового навантаження травня.

Україна скоротила дефіцит держбюджету до 0,9 млрд гривень
Фото: Днепр Час

Дефіцит державного бюджету України за підсумками січня-квітня 2019 року становив 0,9 млрд грн порівняно з 26,17 млрд грн за підсумками січня-березня і межею в 90,0 млрд грн загалом на рік.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на Міністерство фінансів.

"На 2 травня сума коштів на Єдиному казначейському рахунку (ЄКР) становила 36,85 млрд грн, а також додатково на валютних рахунках Державної казначейської служби України в гривневому еквіваленті 53,8 млрд грн. Таким чином, Мінфін повністю готовий до планового проходження пікового боргового навантаження травня", - наголошено в документі.

Як повідомляли, обсяг виплат за держборгом у травні Мінфін на початку квітня цього року оцінював в 77,8 млрд грн, наступний пік припадає на вересень - 58,5 млрд грн. Усього на той момент виплати за держборгом оцінювалися в 459,6 млрд грн, з них у рахунок погашення - 330,9 млрд грн.

Мінфін також уточнював, що за зовнішнім держборгом у поточному році необхідно сплатити 149,8 млрд грн, у тому числі в пікових травні і вересні - відповідно 43,2 млрд грн і 52,2 млрд грн.

Найменші виплати за держборгом цього року припадають на серпень - 9,7 млрд грн, жовтень - 17,5 млрд грн, грудень - 8,6 млрд грн.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter