ГоловнаЕкономікаБізнес

BBC: брат Королевської веде устричний бізнес у Криму з тещею радника Путіна

Костянтин Королевський розводить устриць на березі Донузлава.

BBC: брат Королевської веде устричний бізнес у Криму з тещею радника Путіна
Фото: procherk.info

Костянтин Королевський, брат народного депутата Наталії Королевської, веде устричний бізнес у Криму з тещею радника президента РФ Сергія Глазьєва.

Про це йдеться в розслідуванні російської служби Бі-бі-сі.

Устрична ферма Костянтина Королевського та Лілії Гомзік розташована в селі Медведєве на березі Донузлава. Підприємство "Аква Крим" з'явилося на хвилі буму з відкриття устрично-мідійних ферм в окупованому Криму, який спостерігається в останні роки. Причина цього буму - продуктове ембарго, введене Росією у відповідь на санкції Заходу в серпні 2014 року: до списку заборонених до ввезення продуктів тоді потрапили і морські делікатеси. Левова частка цього зростання припала на Крим, незаконно анексований Росією в 2014 році.

Константин Королевский
Фото: whoiswho.dp.ru
Константин Королевский

В устрично-мідійного комплексу "Аква Крим" дві основні юрособи: ТОВ "Аква Крим" і ТОВ "Азбука моря".

Частки "Азбуки моря" розподілені так: Костянтин Королевський - 27,5%, Геннадій Удовиченко (генерал-майор російської поліції) - 27,5%, Лілія Гомзік - 22,5%, Едуард Шматков (будівельний підприємець з Самари) - 22,5%. Структура володіння "Аква Кримом" схожа, тільки там замість Королевського - його родичка Світлана.

Королевський - уродженець Луганської області, в "нульові" роки працював заступником керівника департаменту містобудівної політики мерії Москви, де курирував програму "Народний гараж". Згодом він став обвинуваченим у кримінальній справі за статтею "шахрайство", пов'язаного з реалізацією цієї програми.

Його сестра Наталія Королевська на початку 2010-х була міністром соціального розвитку України, а зараз працює депутатом Верховної Ради від "Опозиційного блоку".

Сергій Глазьєв - підозрюваний у кримінальному провадженні про посягання на територіальну цілісність України.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter