ГоловнаЕкономікаФінанси

Фінансові компанії зможуть встановлювати власний валютний курс

Постанова НБУ набуває чинності 30 березня 2019 року.

Фінансові компанії зможуть встановлювати власний валютний курс
Фото: flick/НБУ

Національний банк України (НБУ) дозволив небанківським фінансовим установам встановлювати власний курс для перерахунку в гривні переказів фізичних осіб, що надійшли в іноземній валюті, якщо одержувач хоче отримати кошти в українській валюті, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Ці зміни затверджені постановою НБУ №52 від 28 березня 2019 року "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України", яку опубліковано на сайті центробанку в п'ятницю і набуває чинності з 30 березня 2019 року.

Раніше небанківські фінансові установи повинні були використовувати для цього курс банку, в якому вони обслуговувалися.

Крім того, НБУ дозволив юридичним особам-нерезидентам конвертувати всі гривневі кошти на лоро-рахунках у валюту впродовж дня. До цього вони могли купувати валюту тільки в межах залишку в гривні на початок операційного дня. "Це зрівнює юросіб-нерезидентів у можливостях з резидентами, для яких з 7 лютого 2019 року вже було скасовано вимогу попереднього резервування гривні для покупки валюти (режим Т+1)", - йдеться в повідомленні Нацбанку.

Крім цього, постановою №52 уточнено норми накопичення юридичними особами-резидентами валюти для погашення боргових зобов'язань перед нерезидентом за кредитним договором. Так, визначено, що "чергова дата платежу" - це найближча дата, визначена умовами договору для своєчасного здійснення платежу з урахуванням його призначення (окремо за основною сумою, відсотками, комісіями, зборами і т.д.).

Нагадаємо, раніше Нацбанк назвав причини березневого зміцнення курсу гривні. Ними були сприятлива зовнішня цінова кон'юнктура, стабільні надходження експортної виручки, слабке зростання імпорту товарів і низькі обсяги репатріації дивідендів в інвалюті за кордон.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter