ГоловнаЕкономікаДержава

"Нафтогаз" подав новий позов до "Газпрому" на $12 млрд, - Коболєв

Забрати позов "Нафтогаз" готовий в разі укладення нового контракту за європейськими стандартами.

"Нафтогаз" подав новий позов до "Газпрому" на $12 млрд, - Коболєв
Глава "Нафтогаза" Андрей Коболев
Фото: EPA/UPG

Державна компанія "Нафтогаз України" подала в Стокгольмський арбітраж новий позов до російського концерну "Газпром" на 12 мільярдів доларів.

Про це повідомив голова компанії Андрій Коболєв в ефірі "5 каналу", передає Deutsche Welle.

Він пояснив позов загрозою падіння ціни української газотранспортної системи після будівництва Росією газопроводів в обхід України. Так, за словами Коболєва, "Газпром" після будівництва газопроводів "Північний потік-2" і "Турецький потік" перестане виконувати свої зобов'язання перед "Нафтогазом" як власником контракту.

При цьому глава "Нафтогазу" зазначив, що компанія готова відмовитися від позову в разі укладення нового довгострокового контракту з "Газпромом" за європейськими стандартами.

"Фактично ми говоримо російським колегам: якщо ви будуєте (обхідні газопроводи, - ред.) і не хочете транспортувати, то компенсуйте. Якщо хочете транспортувати і готові підписати довгостроковий контракт за європейськими правилами, з гарантіями, що ці гроші ви нам заплатите, ми готові від позову відмовитися або змінити його", - пояснив Коболєв.

Глава "Нафтогазу" також повідомив, що у 2018 році НАК уже ініціювала арбітраж, у рамках якого вимагала від "Газпрому" переглянути тарифи на транзит газу у 2018-2019 роках і компенсувати передбачувані збитки в обсязі $11,6 млрд. Крім того, "Нафтогаз" подав позов проти Москви, звинувативши її в захопленні активів української газової монополії в анексованому Криму на суму більш ніж $5 млрд.

У лютому Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги "Нафтогазу" до "Газпрому" за позовом на суму майже $4,7 млрд. Суд, однак, зарахував зустрічні вимоги "Газпрому". В результаті російську сторону зобов'язали заплатити "Нафтогазу" 2,56 млрд доларів. "Нафтогаз" вимагав від "Газпрому" 17 млрд. "Газпром" оскаржив рішення і заявив про розірвання раніше укладених контрактів із "Нафтогазом".

Нагадаємо, напередодні Коболєв підтвердив свою участь у тристоронніх переговорах про транзит газу 21 січня в Брюсселі.

Газовий і транзитний контракти між Україною і РФ чинні до кінця 2019 року. Наприкінці грудня минулого року Коболєв заявив, що Росія не збирається забезпечувати гарантії транзиту газу через українську ГТС після 2019 року.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter