ГоловнаЕкономікаФінанси

АМКУ дозволив китайцям увійти в капітал української біржі ПФТС

Bohai Commodity планує придбати понад 25% акцій.

АМКУ дозволив китайцям увійти в капітал української біржі ПФТС
Фото: tradex.com.sg

Антимонопольний комітет дозволив китайській товарній біржі Bohai Commodity Exchange Co., Ltd (BOCE) увійти в капітал української біржі ПФТС.

Про це повідомили в АМКУ агентству "Українські новини".

Китайська BOCE планує придбати понад 25% фондової біржі ПФТС.

У травні 2018 року BOCE подала запит в АМКУ на попередні висновки про придбання понад 25% акцій ПФТС, але її заявку повернули через неякісне розкриття інформації. Наприкінці вересня китайська сторона повторно подала документи.

Фондова біржа ПФТС є однією з найстаріших на українському фондовому ринку. У 2017 році обсяг біржових контрактів на ПФТС склав 64,34 млрд грн і за цим показником вона поступилася лише біржі "Перспектива" (127,43 млрд грн), але випередила "Українську біржу" (13,41 млрд грн).

BOCE зацікавлена в акціях не тільки ПФТС, а й "Української біржі". Наприкінці серпня акціонери УБ оголосили про додаткову емісію, за результатами якої BOCE може стати власником 36% Української біржі.

Bohai Commodity - найбільша спотова товарна біржа в Китаї з річним оборотом 1 трлн доларів. Компанія заснована у 2009 році за участю приватних китайських інвесторів, кількох державних компаній, а також муніципалітету Тяньцзіня, КНР.

У червні 2017 року Bohai Commodity купила український держбанк УБРР.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter