ГоловнаЕкономікаДержава

САП затримала топ-менеджера "Трейд Коммодіті" після допиту

Володимира Гарькавого підозрюють у розтраті держкоштів під час постачання пального для Міноборони.

САП затримала топ-менеджера "Трейд Коммодіті" після допиту
Фото: facebook.com/elena.stor

Прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) затримали топ-менеджера компанії "Трейд Коммодіті" Володимира Гарькавого, який сам прийшов на допит у відомство. Про це повідомила адвокат затриманого Олена Сторожук на своїй сторінці у Фейсбуці.

Про своє повернення до України та намір прибути до НАБУ Гарькавий повідомив 6 липня через ЗМІ, проте при перетині кордону Гарькавий затриманий не був.

Як заявила його адвокат, топ-менеджер "Трейд Коммодіті" самостійно прибув до НАБУ та змушений був понад дві години чекати, поки його приймуть.

"Особа чекала дві години, поки хоч хтось нас прийме на допит, дала свідчення, відповіла на всі запитання детектива - і буде затримана, щоб ....не втекла", - повідомила Сторожук та наголосила, що ухвала про розшук і доставку до суду Гарькавкого втратила чинність 30 квітня 2018 року.

Гарькавий сьогодні вранці повернувся до України, безперешкодно перетнув кордон в аеропорту "Бориспіль" та попрямував до НАБУ. Відповідаючи на запитання, чому він вирішив повернутися саме зараз, Гарькавий зазначив: "Я це роблю, бо вважаю себе невинною людиною. Повертаюся тільки зараз, тому що раніше це було не лише безглуздо, а й небезпечно для життя і здоров'я. Детективи НАБУ, які вели цю справу, просто навішали на людей ярлик "злочинця" і "корупціонера", знищили їхні соціальні зв'язки, незаконно позбавили власності, зруйнували бізнес".

Компанію "Трейд Коммодіті", топ-менеджером якої є Гарькавий, підозрюють у розтраті 149 мільйонів гривень через закупівлі палива для Міноборони.

Йдеться про угоду між Міноборони і "Трейд Комодіті", яка перемогла на торгах із закупівлі палива, давши найнижчу на той момент ціну. Але через зростання цін на українському та світовому ринках було ухвалено рішення змінити ціни, що не суперечить законодавству. Як повідомив адвокат одного з інвесторів компанії Віталій Касько, навіть після укладення додаткових угод з Міноборони ціни на паливо від "Трейд Комодіті" були найнижчими на ринку державних закупівель.

За його словами, навіть НАБУ купувало паливо дорожче у комерційних структур, ніж військові. В результаті таких дій НАБУ подальші закупівлі палива взагалі були зірвані і призначені нові торги, що своєю чергою призвело до придбання палива за значно вищими цінами. Збиток Міноборони від втручання НАБУ в постачання палива оцінюють у 362 мільйони гривень.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter