ГоловнаЕкономікаДержава

Гройсман оголосив про початок упровадження 4G в Україні

Ліцензії на зв'язок четвертого покоління продадуть з аукціону.

Гройсман оголосив про початок упровадження 4G в Україні
Фото: Владислав Мусиенко

Кабінет Міністрів на своєму засіданні в середу вирішив запустити процедуру продажу ліцензій на мобільний зв'язок четвертого покоління (4G).

"Ми сьогодні приймемо рішення про 4G. Ми розраховуємо, що публічний продаж дозволить залучити кошти в бюджет, але найголовніше - буде створена сучасна інфраструктура, яка буде розвивати національну економіку", - заявив прем'єр-міністр, відкриваючи засідання.

Нагадаємо, що стартова ціна ліцензій на запуск в Україні мережі стандарту 4G оцінюється в 6,3 млрд грн. Вартість ліцензій у діапазоні 2600 МГц становитиме 2,3 млрд грн, у діапазоні 1800 МГц - 4 млрд грн.

Окрім того, покупці мали б виплатити до 25% початкової вартості частот операторам-донорам. У діапазоні 2600 МГц зараз працює оператор "ММДС-Україна", що належить СКМ Ріната Ахметова. У діапазоні 1800 МГц є три користувачі - українські мобільні оператори (Київстар, Vodafone і lifecell), які поки що використовують ці частоти для сервісу GSM.

У лютому 2015 року НКРЗІ провела аукціон з продажу ліцензій на 3G, під час якої лоти були продані "Астеліту" (lifecell) за 3,36 млрд гривень, МТС (Vodafone) - за 2,72 млрд, "Київстару" - за 2,7 млрд.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter