ГоловнаЕкономікаДержава

Річна інфляція в Україні наблизилася до 16%

Показник набагато вищий від цільового коридору НБУ.

Річна інфляція в Україні наблизилася до 16%
Фото: пресс-служба НБУ

Річна інфляція в липні (порівняно з липнем 2016 року) прискорилася до 15,9% після 15,6%, які були зафіксовані в червні.

Про це свідчать дані Державної служби статистики.

Інфляція у липні порівняно з червнем 2017 року склала 0,2%. На споживчому ринку ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 0,3%. Найбільше здорожчали сало (5,9%), м'ясо та м'ясопродукти (5,1%). Також зафіксовано зростання цін на рис, масло, хліб, макаронні вироби. Водночас суттєво подешевшали овочі (9,2%) і яйця (9%). Зросли ціни на сигарети - приблизно на 3,3%.

Одяг і взуття подешевшали на 4,4%, зокрема, взуття - на 4,6%, одяг - на 4,3%. Ціни на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива підвищилися на 0,6%, що насамперед пов'язано з підвищенням тарифів на утримання будинків та прибудинкових територій на 8,5%.

Національний банк стверджував, що в червні показник інфляції в річному обчисленні сягнув пікових значень і тепер буде знижуватися. Також він очікував, що в липні і серпні буде зафіксована дефляція.

Нагадаємо, що поточний інфляційний звіт передбачає, що до кінця 2017 року інфляція сповільниться до 9,1%, але НБУ допускає, що реальне значення виявиться вищим.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter