ГоловнаЕкономікаФінанси

Сбербанк обмежив зняття готівки

Обмеження пов'язані зі "стіною Азова" та нанесенням збитків банкоматам.

Сбербанк обмежив зняття готівки
Фото: Сергей Нужненко

Українське ПАТ "Сбербанк" з 15 березня вводить обмеження на зняття готівкових коштів в розмірі 30 тис. грн або еквівалент цієї суми в іноземній валюті через каси банку на добу на одного клієнта.

Згідно з повідомленням прес-служби банку, обмеження пов'язані з "неправомірними діями третіх осіб щодо блокування головного офісу ПАТ "Сбербанк", заподіянням фізичної шкоди банкоматам банку".

Депозитні сертифікати будуть видаватися в рамках законодавства без обмежень через каси, строкові вклади видаються без комісії за зняття готівки, але обсяг видачі теж обмежений 30 тисячами гривень на добу.

Обмеження на картках встановлені в розмірі 20-50 тис. гривень (залежно від типу) або 800-2000 доларів.

Також вводиться тарифікація за переказами в доларах, євро, рублях та інших іноземних валютах в інші банки України на рівні 5% (мінімум 50 дол. США/ 50 Євро/ 3 000 російських рублів).

Нагадаємо, 7 березня російський Сбербанк заявив про початок обслуговування клієнтів з "паспортами", які видають на окупованих територіях "ДНР" і "ЛНР"

Після цього міністр внутрішніх справ Арсен Аваков закликав Національний банк ввести санкції проти української "дочки" Сбербанку. Національний банк заявив, що має намір ініціювати санкції перед Радою національної безпеки і оборони проти дочірньої фінустанови Сбербанку, якщо підтвердиться інформація про "паспорти".

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter