ГоловнаЕкономікаДержава

Порошенко виступив за введення ринку землі

Неможливість купити землю стримує інвестиції в аграрну сферу.

Порошенко виступив за введення ринку землі
Фото: Макс Требухов

Президент Петро Порошенко виступив за введення ринку землі сільськогосподарського призначення з правом продажу і покупки ділянок.

Про це він заявив, виступаючи з посланням до парламенту про внутрішнє і зовнішнє становище України.

"Відсутність права на вільний продаж і купівлю землі сільськогосподарського призначення, безумовно, стримує інвестиції в аграрну сферу, знижує і порушує права селян, занижує, між іншим, і ціну оренди, витягаючи з їхніх кишень останні копійки. Це - аксіоматично. Але мені відома і громадська думка, яка є в Україні з цього питання, і позиція більшості парламентських фракцій. Я їх ціную і поважаю. Але як вирішити цю проблему, шановні народні депутати, - це ваша компетенція: або ховати голову в пісок і нічого не міняти, або все ж працювати над створенням ринку землі в Україні, але з усіма можливими запобіжниками від будь-яких негативних наслідків", - сказав президент.

Нагадаємо, до 2017 року в Україні діє мораторій на продаж сільгоспземель. Навесні 2016 року тодішній міністр аграрної політики і продовольства Олексій Павленко анонсував пілотний проект із продажу сільгоспземель. Але відтоді змінилося керівництво МінАПК, і поки інформації про цей проект не було.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter