ГоловнаЕкономікаФінанси

Власник банку "Союз" знову блокує рішення НБУ (документ)

Банкір подав позов до НБУ і Фонду гарантування вкладів фізосіб.

Власник банку "Союз" знову блокує рішення НБУ (документ)
Фото: google.com.ua/maps

Окружний адміністративний суд Києва 12 липня задовольнив позов колишнього віце-президента банку "Родовід" і голови наглядової ради банку "Союз" Сергія Дядечка щодо скасування постанови Нацбанку про ліквідацію і відкликання банківської ліцензії банку "Союз", повідомляє "Дзеркало тижня" з посиланням на "Ділову столицю".

Крім того, суд зобов'язав НБУ відновити функціонування банку і відновити інформацію про "Союз" як чинну банківську установу.

Про це свідчать документи, що потрапили в розпорядження видання.

Сергій Дядечко подав позов до НБУ і Фонду гарантування вкладів фізосіб 23 травня як приватна особа. До недавнього часу Дядечко займав пост голови наглядової ради банку "Союз".

Протистояння Дядечка та держави в особі НБУ та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб триває з кінця 2015 року.

15 березня 2016 року НБУ почав ліквідацію банку "Союз" через "скоєння систематичного порушення законодавства у сфері фінансового моніторингу (згідно зі статтями 73 і 77 Закону України "Про банки і банківську діяльність")". 77 стаття передбачає відкликання ліцензії, якщо встановлено систематичне порушення банком законодавства в сфері запобігання та протидії легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансування тероризму та фінансування розповсюдження зброї масового знищення.

16 березня в банк направлено ліквідатора, однак топ-менеджери фінансової установи і співробітники приватної охоронної фірми чинили опір і створили перешкоди для доступу в банк співробітників Фонду гарантування вкладів.

21 березня Сергій Дядечко подав позов проти НБУ до Окружного адміністративного суду. 28 березня суд виніс рішення про скасування постанов Нацбанку про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку.

Пізніше НБУ закликав Вищу кваліфікаційну комісію суддів притягнути до дисциплінарної відповідальності низку суддів Окружного адміністративного суду Києва, які скасували ліквідацію банку "Союз".

26 квітня Київський апеляційний адміністративний суд залишив без задоволення скаргу НБУ на рішення Окружного адміністративного суду.

29 квітня Нацбанк повторно вирішив відкликати ліцензію та ліквідувати банк "Союз".

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter