ГоловнаЕкономікаБізнес

НАБУ допомагає фінансово-політичним групам узяти під контроль ОПЗ, - адвокат Переломи

"Вигодонабувачами тут можуть бути Саакашвілі і його заступники".

НАБУ допомагає фінансово-політичним групам узяти під контроль ОПЗ, - адвокат Переломи
Фото: tsn.ua

Звинувачення на адресу голови правління Одеського припортового заводу Сергія Переломи, висунуті йому з боку НАБУ, повністю надумані і можуть бути частиною боротьби фінансово-політичних груп за контроль над ОПЗ.

Про це заявив адвокат Ігор Черезов, який представляє інтереси Переломи, пише "Еспресо".

Адвокат оприлюднив дані ревізії ОПЗ, проведеної Державною фінансовою інспекцією (колишнє КРУ) за дорученням Кабміну в період з 01.01.2014 р. по 30.11.2015 р. У записці ДФІ вказано, що також перевірялася інформація ЗМІ про можливі порушення в роботі ОПЗ, включаючи контракти з компанією ANTRA Cmbh про продаж їй аміаку на суму 5,2 млн дол. США і карбаміду на суму 0,8 млн дол. Зокрема, у висновках ДФІ йдеться, що в листопаді 2015 р. ANTRA Cmbh поставила 28,2 млн кубометрів газу за ціною 250 дол. США за тис. куб. м, що відповідає рівню цін реалізації НАК "Нафтогаз України" за цей період.

"Загальний прибуток ОПЗ від реалізації продукції, виготовленої з давальницької сировини, склав 11,9 млн грн (від реалізації аміаку - 5,2 млн грн, карбаміду - 6,7 млн грн). У випадку ж реалізації продукції, виробленої з власної сировини, прибуток становив би лише 3,3 млн грн. Тому операції з давальницькою сировиною для ОПЗ є економічно вигідними і сприяли збільшенню прибутковості додатково на 3,4 млн грн. Реалізація всього запланованого контрактом обсягу давальницької сировини дозволила б ОПЗ додатково отримати дохід у розмірі близько 60 млн грн", - вказує Держфінінспекція. Також вона зазначила, що фірмі Expotrade Global Limited продукцію не постачали і розрахунків з нею не проводили.

"Тобто Перелому і Щурикова НАБУ звинувачує в тому, що завдяки ефективній роботі керівництва ОПЗ завод і держава отримали додатково 3,4 млн грн прибутку! Це українське ноу-хау якесь. Причому всі ці цифри - не піар-заяви "антикорупціонерів" чи самого НАБУ, а офіційні дані державної перевірки", - наголосив адвокат.

"Дані ДФІ були спрямовані також у НАБУ і в прокуратуру Одеської області. Виникає питання: чому ж Ситник, Холодницький і НАБУ пішли на безпідставні звинувачення проти керівництва ОПЗ? До речі, санкцію їм оформляв той самий горезвісний суддя Солом'янського суду Андрій Макуха, який раніше вже "підмахував" для НАБУ юридичні безграмотні дозволи на обшуки. Хоча проти Макухи НАБУ саме відкрило провадження за незаконні рішення, його звинувачують у корупції і хабарах, а Вища рада юстиції і спікер звернулися до Верховної Ради з проханням звільнити Макуху з посади судді за порушення присяги. Тобто НАБУ продовжує системно використовувати корумпованих суддів часів Януковича для фабрикації справ", - обурюється адвокат.

Він висловив припущення, що "НАБУ і особисто Ситник-Холодницький виконують політико-економічне замовлення. Вигодонабувачами тут можуть бути губернатор Одеської області Міхеїл Саакашвілі, пов'язаний із Ситником близькими стосунками, а також його заступники - корумповані олігархи. Саме вони прагнуть зміцнити свою фінансову базу за рахунок прибуткового держпідприємства".

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter