ГоловнаЕкономікаДержава

Войцех Бальчун заступив на посаду голови "Укрзалізниці"

Польському фахівцю знадобився майже місяць, щоб почати працювати

Войцех Бальчун заступив на посаду голови "Укрзалізниці"
Фото: biznes.newsweek.pl

Поляк Войцех Бальчун 16 травня заступив на посаду голови правління компанії "Укрзалізниця".

Як повідомили агентство "Інтерфакс-Україна" у прес-службі "Укрзалізниці", нового голову представив колективу компанії міністр інфраструктури України Володимир Омелян вранці в понеділок.

Нагадаємо, Бальчун переміг на відкритому конкурсі з відбору голови УЗ, 20 квітня уряд затвердив його кандидатуру.

Раніше Бальчун вивів польську залізницю PKP Cargo зі збитків у 100 млн злотих до прибутку у 500 млн. Провів реформу компанії, вивів її на IPO і пішов у відставку. В останні чотири роки очолював наглядову раду польської авіакомпанії LOT. Бальчун також є лідером рок-гурту Chemia.

ПАТ "Укрзалізниця" об'єднує шість регіональних залізниць і близько 140 інших структурних підприємств. В управлінні "Укрзалізниці" знаходиться 21,6 тис. км залізничних колій, близько 4 тис. локомотивів і 123 тис. вагонів. На частку УЗ припадає близько 60% обсягу вантажних і 38% пасажирських перевезень в Україні. Товарні перевезення металу і руди склали 58% від обсягу вантажоперевезень у 2014 році, будівельні матеріали - 15%, зерно - 8%. "Укрзалізниця" є одним із найбільших роботодавців в Україні, на підприємстві працюють понад 300 тис. осіб.

Раніше посаду в.о. голови правління УЗ обіймав Євген Кравцов.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter