ГоловнаЕкономікаДержава

Україна не буде відновлювати імпорт російського газу в другому кварталі

Транспортування російського газу європейським споживачам буде відбуватися безперебійно

Україна не буде відновлювати імпорт російського газу в другому кварталі
Фото: rian.com.ua

НАК "Нафтогаз України" не планує відновлювати закупівлю газу у ВАТ "Газпром" з 1 квітня 2016 року, оскільки ціна газу, запропонована компанією на II квартал 2016 року, є вищою за пропозицію європейських постачальників "Нафтогазу".

Про це інформує прес-служба НАК.

Крім того, "Газпром" відмовився від пропозиції "Нафтогазу" продовжити дію домовленостей (зимового пакета), що визначають перехідні умови закупівлі російського газу для України.

"НАК "Нафтогаз України" залишається відкритим до переговорів щодо приведення умов закупівлі російського газу до ринкових. Транспортування російського газу європейським споживачам буде відбуватися безперебійно відповідно до умов контракту між сторонами і чинного законодавства", - йдеться в повідомленні.

Як зазначається, станом на 31 березня 2016 Україна не імпортувала газ з Росії протягом 125 днів, в тому числі вперше - протягом трьох зимових місяців. За цей період європейським споживачам було транспортовано близько 27 млрд куб. м газу з Росії.

Нагадаємо, 25 листопада "Газпром" припинив постачання природного газу в Україну, оскільки НАК "Нафтогаз України" не подав заявку на імпорт, враховуючи зниження цін на газ на європейському ринку.

Домовленості між "Нафтогазом" і "Газпромом", які визначають перехідні умови закупівлі російського газу, діяли до кінця березня 2016 року. Однак "Нафтогаз" не здійснював закупівлю газу і в I кварталі, тому що ціна, запропонована російською стороною на цей період, була неконкурентною порівняно з вартістю газу, закупленого з європейського напрямку.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter