ГоловнаЕкономікаБізнес

Екс-керуючі "Амстором" Вагоровські відшукали можливість торгувати online у "ДНР"

Вагоровські створили компанію "Олмост Софтерен".

Екс-керуючі "Амстором" Вагоровські відшукали можливість торгувати online у "ДНР"
Фото: EPA/UPG

Екс-керуючі торговою мережею "Амстор" Володимир і Олександр Вагоровські, які поки що контролюють магазини мережі на території так званої "Донецької народної республіки", віднайшли можливість збирати гроші з покупців через інтернет.

Про це свідчить низка документів й інтернет-публікацій, які потрапили до редакції "Українських новин".

Для цього підприємці, які намагаються закріпити за собою торговий бізнес Вадима Новинського, ще наприкінці 2014 року створили ТОВ "Олмост Софтерен". Засновниками створеної компанії стали цивільна дружина Володимира Вагоровського Валерія Бондаренко (прописана і проживає з чоловіком за адресою м. Київ, вул. Грушевського, 9-А), колишній працівник ТД "Амстор" Сергій Черкасов, Дмитро Стрюк і директор ТОВ "Амстор трейд" Денис Дудкін.

Директором ТОВ "Олмост Софтерен" призначено раніше судимого за умисне вбивство Дмитра Стрюка, який зареєстрований у м. Донецьк за адресою: бульвар Шевченка, 19-А. Зараз він трудиться в комп'ютерній академії "Шаг" на кафедрі "Розробка програмного забезпечення". ТОВ "Олмост Софтерен", за словами співробітників "Амстор", які продовжують працювати в Донецьку, створено для прийому платежів покупців через Інтернет.

Цивільна дружина Володимира Вагоровського Валерія Бондаренко також є мажоритарним акціонером компанії "Діджитал Пеймент Системс", яка володіє платіжним сервісом "Єдиний гаманець W1" для онлайн-розрахунків. За повідомленнями ЗМІ, СБУ з вересня 2014 року розслідує діяльність посадових осіб ТОВ "Діджитал Пеймент Системс", які організували схему, спрямовану на фінансування тероризму: використовуючи розрахункові рахунки підприємства, відкриті в ПриватБанку, налагодили збір коштів для подальшого використання представниками "Гуманітарного батальйону "Новоросія" під виглядом благодійного фонду.

Варто зазначити, що разом з "Єдиним гаманцем" в поле зору СБУ може потрапити ще один платіжний сервіс - "Інтеркаса".

Річ у тому, що "Інтеркаса" тісно пов'язана з "Єдиним гаманцем". Юридична назва фірми-власника платіжної системи "Інтеркаса" - "Пеймент Технолоджис". Згідно з базою юросіб Міністерства юстиції, у "Пеймент Технолоджис" і "Діджитал Пеймент Системс", яку СБУ зараз підозрює у фінансуванні тероризму, однаковий номер телефону і спільний співвласник - Денис Глінчевський. Понад те: п'ять років тому ці фірми разом розробляли і впроваджували платіжний сервіс "Єдиний гаманець W1".

Денис Глінчевський також є співробітником "Фоксвіппеймент" - компанії, співвласником якої, знову-таки, є Валерія Бондаренко. Через цю компанію, як раніше повідомляло агентство, Вагоровські виводили гроші з ТОВ "ТД "Амстор". Зокрема 24 млн грн, які пішли на придбання квартири на Грушевського.

Раніше повідомляли, що членам міжфракційного депутатського об'єднання "Депутатський контроль" стала відома інформація про можливе фінансування і підтримку терористів на сході України екс-керуючим мережею "Амстор" Володимиром Вагоровським. Депутати направили відповідне звернення генеральному прокурору України з вимогою перевірити цей факт.

За словами співголови МДО "Депутатський контроль" Геннадія Кривошеї, сьогодні органи прокуратури повинні рішуче підходити до припинення діяльності організацій та осіб, які причетні до фінансування терористів на Донбасі.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter