ГоловнаЕкономікаБізнес

"Газпром" побудує газопровід у Крим

Новий газовий проект Росії оцінюють в $1 млрд

"Газпром" побудує газопровід у Крим
Фото: EPA/UPG

"Газпром" має намір побудувати газопровід у Крим. Зараз розглядають два варіанти: 400-кілометрова труба від Краснодара до Севастополя або 100-кілометрова від Анапи, де починається морська ділянка газопроводу "Південний потік", до півострова.

Про це повідомив "Ведомостям" представник міненерго Росії.

У першому випадку газопровід обійдеться приблизно в $1 млрд, у другому - у $200-300 млн.

"Без газу в Криму неможлива нова генерація, тому ймовірність будівництва - більш ніж 90%. Політичну підтримку проект матиме, тож проблем не виникне", - розповів чиновник.

За оцінкою директора East European Gas Analysis Михайла Корчемкіна, такий проект можна реалізувати щонайшвидше через два роки, оскільки потрібно ще розробити проект, намітити трасу, отримати екологічну експертизу і зробити ще багато всього. "Цей термін однаково вимагатиме працювати поспіхом, якщо подивитися на попередній досвід "Газпрому", зокрема на сочинський газопровід", - сказав він.

Нагадаємо, самопроголошена кримська влада привласнила газовидобувну компанію "Чорноморнафтогаз", яка видобуває понад 1,5 млрд кубометрів газу на рік. Кримські керівники заявляли, що компанія повністю покриває споживання газу на півострові.