ГоловнаЕкономікаФінанси

Страхові компанії "Наста", "Статус" і "Аксор" призупинили роботу

Страховикам загрожує банкрутство

Страхові компанії "Наста", "Статус" і "Аксор" призупинили роботу
Фото: autopremiera.ru

З початку року в Україні призупинили активну діяльність відразу три не останні страхові компанії - "Наста", "Статус" і "Аксор".

У кожної з них на це були свої причини, пише газета "Капитал".

Наприклад, власник СК "Наста" Олександр Антонов заявив, що її діяльність заморожена в зв'язку з "високими ризиками і негативними трендами на ринку страхування". "Статус" постраждав через проблеми Реал Банку, пов'язаного з Сергієм Курченком. Після введення тимчасової адміністрації в банк у страхової компанії "завис" там великий депозит на мільйони гривень. СК "Аксор" була тісно пов'язана з Астра Банком, і після купівлі банку Миколою Лагуном премії страховика дуже скоротилися.

За даними журналу Insurance TOP, "Наста" і "Статус" входять в топ-40 українських страхових компаній. За дев'ять місяців минулого року вони зібрали відповідно 66 млн і 60 млн грн. "Аксор" за цей самий період зібрав 22 млн грн, що забезпечило йому 58 місце.

Перспективи компаній досить туманні, вважає генеральний директор асоціації "Страховий бізнес" Людмила Білошицька. На її думку, єдиний гідний вихід із ситуації для них - продаж новим інвесторам.

Нагадаємо, рейтингове агентство Fitch вважає, що страховий ринок України має хороші перспективи для зростання в разі поліпшення добробуту громадян. 2012 року страхові премії на душу населення в Україні становили лише $68, тимчасом як на розвинених ринках США і Великобританії цей показник перевищує $4000. Навіть у сусідній Росії страхові внески на людину втричі більші.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter