ГоловнаЕкономікаДержава

Сьогодні в Україні на 10 осіб випущено 15 платіжних карт, - Соркін

Частка безготівкових платежів за останні 5 років збільшилася майже в 4 рази

Сьогодні в Україні на 10 осіб випущено 15 платіжних карт, - Соркін
Фото: Макс Левин

Обмеження готівкових розрахунків - найважливіший інструмент розвитку безготівкових платежів. Після запровадження цієї норми зросла кількість операцій фізосіб, які проводяться за участю банків.

Про це в інтерв'ю інформаційному агентству УНІАН заявив глава Національного банку України Ігор Соркін.

«У багатьох європейських країнах розмір суми готівкових розрахунків значно нижче, ніж в Україні, наприклад в Італії - це 1000 євро, у Франції - 3000 євро. Зниження ліміту розрахунків готівкою - наш наступний крок. І ми його зробимо при досягненні відповідного рівня розвитку безготівкових розрахунків», - сказав він.

За словами Соркіна, сьогодні в Україні на 10 осіб випущено 15 платіжних карт, що можна порівняти з середнім показником у країнах ЄС.

У зв'язку з цим він уточнив, що за останні 5 років частка безготівкових платежів з використанням платіжних карт збільшилася майже в 4 рази.

«Питання розвитку роздрібних безготівкових платежів для Національного банку є одним з пріоритетних. Адже кожна безготівкова гривня працює на економіку нашої країни», - підкреслив глава Нацбанку.

Проте Соркін зауважив, що платіжна інфраструктура ще розвинена недостатньо, тому на найближчий рік її подальший розвиток буде для регулятора одним із пріоритетних завдань.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter