ГоловнаЕкономікаДержава

Проти України виступили 58 країн СОТ

Країну звинуватили в намірі нівелювати лібералізацію торгівлі.

Проти України виступили 58 країн СОТ
Фото: podrobnosti.ua

На засіданні комітету Світової організації торгівлі, що відбулося у вівторок, проти бажання України переглянути більш ніж 350 торгових мит виступили 58 країн, на підтримку держави не виступив ніхто.

На думку противників української ініціативи, вона може нівелювати лібералізацію торгівлі, яку проводили протягом десятиліть, повідомляє Reuters.

"Пропоновані Україною дії матимуть серйозні системні наслідки. І Сполучені Штати, як і інші країни, стурбовані прецедентом, який може виникнути", - заявив на нараді офіційний представник США з питань торгівлі.

"Минуло майже чотири тижні після того, як Україна повідомила про свої наміри, але члени СОТ усе ще не знають, яку мету Україна має насправді, які нові тарифи хоче мати, які будуть компенсатори і чи маємо ми правильні дані для аналізу ситуації", - додав він.

Якщо ви робите вашу економіку менш відкритою для одного виду товарів, то ви компенсуєте це відкриттям економіки іншому товару. Якщо Україна хоче збільшити захист певних видів товарів і зменшити захист інших видів, ми повинні побачити загальний баланс— Паскаль Ламі, голова СОТ

Водночас українські чиновники запевняють, що перегляд тарифів не обов'язково означатиме їхнє підвищення.

Країни СОТ повинні відповісти на запит України протягом 90 днів із моменту його подання. Уже минув місяць.

Нагадаємо, урядовий уповноважений з питань євроінтеграції Валерій П'ятницький пояснив торгову ініціативу України тим, що український ринок надто відкритий для імпортерів. "Ми серйозно лібералізували свій ринок, але більше ніхто не хоче робити це", - нарікають в уряді.

Імпорт товарів в Україну в січні-серпні 2012 року перевищив експорт на $10,1 млрд.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter