ГоловнаЕкономікаДержава

Міжнародний експерт: відновлювана енергетика - ключ до енергонезалежності України

Німецький депутат вважає: реформа енергетичної політики України допоможе розвитку економіки.

Міжнародний експерт: відновлювана енергетика - ключ до енергонезалежності України
Ханс-Джозеф Фелл
Фото: stoever.com

Україна завдяки інтенсивному розвитку відновлюваної енергетики може значно підвищити темпи розвитку власної економіки, посилити енергонезалежність від зовнішніх постачальників традиційних енергоресурсів, а також знизити шкідливий вплив на навколишнє середовище і клімат, заявив авторитетний світовий експерт в галузі енергетики, творець системи "зеленого тарифу", депутат парламенту Німеччини Ханс-Джозеф Фелл (Hans-Josef Fell).

"Розвиток відновлюваної енергетики в Україні та посилення власної енергонезалежності є неминучим, якщо країна прагне підвищити економічні показники і вийти на рівень розвитку своїх європейських сусідів. Як показує практика - інвестування в стійку енергетику сьогодні є одним із пріоритетних напрямків, як на стабільних, так і на ринках, які інтенсивно розвиваються", - сказав він під час зустрічі з фахівцями енергетичного сектору України, яка відбулася в Києві в понеділок.

Він зазначив, що Україна володіє величезним природним потенціалом відновлюваних джерел у частині біоенергетики, тому що Україна - сільськогосподарська країна, і в сонячній енергетиці (сонячна активність більше ніж у Німеччині). Реалізація інфраструктурних проектів у сфері альтернативної енергетики, за словами Фелла, дозволила б надати потужний імпульс розвитку машинобудування, сільського господарства, забезпечити існуючі підприємства замовленнями, створити абсолютно нові виробництва і безліч додаткових робочих місць. Експерт уточнив, що в Німеччині за останні 10 років в сфері відновлюваної енергетики було створено понад 370 тис. нових робочих місць.

Фелл звернув увагу, що перехід з викопного палива на відновлювані джерела енергії створює низку неочевидних вигод, про які рідко згадують: використання місцевих доступних джерел енергії, зниження витрат на оплату часто імпортних традиційних енергоресурсів, які постійно дорожчають, зниження витрат на утримання атомних електростанцій, переробку та захоронення радіоактивних відходів, рекультивацію земель, які постраждали від видобутку та спалювання вугілля.

"Ціни на нафту, природний газ, на традиційні види енергії весь час зростають. І вони дедалі більше обтяжують економіку. Країни також зазнають збитків через глобальне потепління. Тому ми повинні припинити всі шкідливі викиди в атмосферу, 80% яких припадає на видобуток і використання газу та вугілля. Тому ми повинні відмовитися від газу і вугілля... і Європа йде цим шляхом", - сказав експерт.

Він нагадав, що Європейський союз кілька років тому поставив собі за мету збільшити частку відновлюваних джерел у загальному енергобалансі до 20% до 2020 року. Уряд Німеччини поставив за мету достигнути 80% до 2030 року. Нагадаємо, що в Україні частка альтернативної енергетики в енергобалансі становить менше за 1%. Сам же Фелл впевнений, що альтернативна енергетика через вісім років буде покривати набагато більше за п'яту частину потреб ЄС в енергії. "І нам потрібно прагнути до 100%-вого відмови від традиційних видів енергетики", - підсумував експерт.

Як повідомляли, відновлювальна енергетика в Україні минулого року розвивалася інтенсивніше, ніж традиційна. На початок липня загальна кількість компаній, що експлуатують електростанції на ВДЕ і реалізують електроенергію за зеленим тарифом, зросла до 66, а кількість таких електростанцій - до 111, з яких 23 - сонячні.

Аудиторська компанія Ernst&Young 2011 року включила Україну в міжнародний рейтинг країн, привабливих для реалізації проектів у галузі відновлюваної енергетики.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter