ГоловнаЕкономікаФінанси

Верховна Рада внесла зміни до Податкового кодексу

"За" проголосували 262 з 267 народних депутатів.

Верховна Рада внесла зміни до Податкового кодексу
Фото: Макс Левин

Верховна Рада ухвалила Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо Державної податкової служби та в зв'язку з проведенням адміністративної реформи в Україні)".

За це рішення проголосували 262 з 267 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі.

Цим законом Податковий кодекс приводиться у відповідність до Конституції України в частині перерозподілу повноважень між Президентом України і Кабінетом міністрів у зв'язку з проведенням адміністративної реформи.

Передбачено, що платники податку на прибуток (крім новостворених, виробників сільськогосподарської продукції, неприбуткових установ (організацій) та платників податків, у яких доходи, що враховуються у визначенні об'єкта оподаткування, за останній річний звітний податковий період не перевищують 10 мільйонів гривень) щомісячно платять авансовий внесок з податку на прибуток у порядку і в строки, які встановлені для місячного податкового періоду, в розмірі не менше за 1/12 нарахованої до сплати суми податку за попередній звітний (податковий) рік без подання податкової декларації.

Платники податку, які зареєстровані протягом звітного (податкового) року (новостворені) платять податок на прибуток на підставі річної податкової декларації за період діяльності звітного (податкового) року без надання податкової декларації за звітні (податкові) періоди (календарний квартал, півріччя і дев'ять місяців) без сплати авансового внеску.

Платники податку, у яких доходи, що враховуються за визначенням об'єкта оподаткування, за останній річний звітний (податковий) період не перевищують десять мільйонів гривень, і неприбуткові установи (організації) сплачують податок на прибуток на підставі податкової декларації, яку подають до органів державної податкової служби за звітний (податковий) рік без сплати авансового внеску.

У разі, якщо платник податку, який сплачує авансовий внесок, за підсумками першого кварталу звітного (податкового) року не отримав прибуток або отримав збиток, він має право подати податкову декларацію та фінансову звітність за перший квартал.

Такий платник податку авансових внесків у другому - четвертому кварталах звітного (податкового) року не здійснює, а податкові зобов'язання визначає на підставі податкової декларації за підсумками першого півріччя, трьох кварталів та за рік, яка подається до органу державної податкової служби в порядку, передбаченому кодексом.

Платник податку, який за підсумками минулого звітного (податкового) року не отримав прибутку, податкові зобов'язання не нараховував і не мав базового показника для визначення авансових внесків наступного року, а за підсумками першого кварталу отримує прибуток, повинен подати податкову декларацію за перше півріччя, три квартали звітного (податкового) року і за звітний (податковий) рік для нарахування та сплати податкових зобов'язань.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter