ГоловнаКультура

Наступного року на культуру виділять на 1,7 млрд грн більше, ніж цього

Уряд збільшує фінансування культури на 89%.

Наступного року на культуру виділять на 1,7 млрд грн більше, ніж цього
Фото: budget2017.info

У бюджеті на 2017 рік передбачено збільшення видатків на культуру.

Як повідомляють на сайті Бюджету-2017, загальні витрати на культуру наступного року становитимуть 3 млрд 777,9 млн грн.

Це на 1,747 млрд гривень більше, ніж у 2016 році (коли загальні витрати становили трохи більш ніж 2 млрд). Тобто фінансування культури наступного року збільшать на 89%, майже вдвічі.

При цьому на організацію подій у сфері культури виділять 15,8 млн грн, не рахуючи "Євробачення" - на нього в держбюджеті передбачили 455 млн грн.

На підтримку українського кіно (за статтями створення і розповсюдження фільмів) виділять 500 млн грн.

14 млн грн виділили на будівництво другої черги Національного музею "Меморіал жертв Голодомору", 70 млн грн - на реставраційні роботи на об'єктах культурної спадщини, в тому числі в Бабиному Яру, на створення Національного меморіального комплексу Героїв Небесної сотні і на реставрацію Жовківського замку.

Крім того, збільшуються витрати на підтримку національних театрів і мистецьких колективів, на утримання національних і державних заповідників і на випуск книг за програмою "Українська книга".

Відзначимо, що в проекті бюджету значно зросли лише витрати з Загального фонду, за рахунок якого фінансуються зарплати, комунальні витрати, утримання державних установ культури, частка Спеціального фонду, яку можна спрямувати на розвиток, зросла лише на 5 млн грн.

Фото: budget2017.info

Нагадаємо, на початку листопада Кабмін вніс у Раду допрацьований проект бюджету на наступний рік.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter