ГоловнаКультура

На Одеському кінофестивалі покажуть найкращі фільми Берлінале і Канн

В Одесі покажуть російсько-український фільм "Під електричними хмарами" Олексія Германа-молодшого

На Одеському кінофестивалі покажуть найкращі фільми Берлінале і Канн
Кадр из фильма "Лобстер"

На Одеському кінофестивалі, який пройде цього року вшосте, покажуть призерів Венеціанського, Берлінського і Каннського кінофестивалів.

Про це повідомляє прес-служба кіноогляду.

У позаконкурсній програмі "Фестиваль фестивалів" заявлено фільми "Таксі" Джафара Панахі, "Син Сола" Ласло Немеша, "Лобстер" Йоргоса Лантімоса, "Під електричними хмарами" Олексія Германа-молодшого, "Білі ночі листоноші Олексія Тряпіцина" Андрія Кончаловського.

"Таксі" іранського режисера Джафара Панахі, нагадаємо, отримало "Золотого ведмедя" на Берлінському кінофестивалі в цьому році. Панахі зняв цей фільм, незважаючи на заборону на професію і домашній арешт, накладений на нього іранським судом.

"Син Сола" і "Лобстер" - володарі призів на нещодавньому Каннському кінофестивалі. "Син Сола" Ласло Немеша - дебютна картина про в'язня концтабору, який намагається поховати хлопчика, якого він сприймає за власного сина.

"Лобстер" грецького режисера Йоргоса Лантімоса - англомовна антиутопія про любов в умовах тоталітарного суспільства. За сюжетом, люди в суспільстві неодмінно повинні жити парами, а якщо пари розпадаються, їх відправляють у спеціальний готель, де вони за 45 днів повинні знайти собі нових супутників життя. В іншому разі людей перетворюють на тварин і випускають у ліс. Головні ролі у фільмі зіграли Колін Фаррелл, Рейчел Вайс, Леа Сейду, Джон Сі Райлі.

"Під електричним хмарами" Олексія Германа-молодшого брав участь в основному конкурсі Берлінале-2015 і був відзначений за роботу операторів - українця Сергія Михальчука та росіянина Євгена Привіна

Крім того, в Одесу привезуть ще двох призерів Берлінале - фільм "Тіло" Малгожати Шумовської і "Вікторію" Себастьяна Шиппера.

Фільм "Білі ночі листоноші Олексія Тряпіцина" Андрія Кончаловського - лауреат Золотого Лева на Венеційському кінофестивалі. До програми "Фестиваль фестивалів" потрапив і документальний фільм "Російський дятел" Чада Грасіа,що став найкращим іноземним документальним фільмом на кінофестивалі "Санденс".

Серед інших фігурантів програми - призер Венеціанського кінофестивалю, турецька драма "Сівас" Каана Муждеці і лауреат МКФ у Сан-Себастьяні - іспанський драматичний трилер "Чарівна дівчинка" Карлоса Вермута.

6-й Одеський кінофестиваль проходитиме з 10 по 18 липня.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter