ГоловнаКультура

Книжкові магазини припиняють продаж низки видань: на обкладинках - цигарка

За книги, на обкладинках яких зображено сигарети, магазини штрафують.

Книжкові крамниці знімають із продажу книги, на обкладинках яких зображено цигарки.

Цю інформацію підтвердила директор мережі ТОВ "Книгарня Є" Катерина Федоренко в коментарі "Українська правда. Життя".

"Почалися перевірки з боку податкової, органів захисту прав споживачів. Щоб уникнути цих штрафних санкцій ми дійсно знімаємо з продажу книги, де є фотографії з сигаретами", - сказала Федоренко.

- Зокрема, знімаємо з продажу в мережі книгу Василя Шкляра "Залишенець", тому що "там є фотографія Василя Шкляра, де він із цигаркою".

Як пояснила Федоренко, причинами перевірки магазинів є Закон про заборону реклами, спонсорства та стимулювання продажу тютюнових виробів. Як відомо, він набув чинності 16 вересня цього року. За словами Федоренко, "вже є деякі точки, які постраждали, на них накладено штрафи. Це не наша мережа магазинів".

"Окрім Шкляра, таких книг дуже-дуже багато. Це і класика. "Енеїда", наприклад, зображення на її головній сторінці. Все ж козаки завжди були з трубками. Навіть Максим Кідрук, і то потрапляє в цей перелік ("Дивакуватий у Мексиці", в книзі один із намальованих героїв тримає сигарету, - ред.)", - додала Федоренко.

На уточнююче запитання, за яким саме критерієм книжковий магазин знімає з продажу книги, вона пояснила: "Або автор із цигаркою, або якийсь персонаж. Ось ми і повинні знімати". "Я вважаю це повним абсурдом, адже Еней із трубкою не може бути на правах реклами", - додала Федоренко.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter