ГоловнаКультура

Співробітники Нацмузею вимагають звільнити в.о. директора

Співробітники НХМУ протестують проти призначення Тетяни Миронової.

Співробітники Нацмузею вимагають звільнити в.о. директора

Працівники Національного художнього музею України протестують проти Тетяни Миронової та звинувачень, які вона висунула в своєму блозі, опублікованому вчора. "Колектив музею продовжує роботу в очікуванні подальших рішень про долю НХМУ", - у коментарі LB.ua повідомила Дар'я Якимова, співробітник відділу зі зв'язків з громадськістю.

Фото: Facebook-страница НХМУ

У ньому в.о. директора НХМУ коментує ситуацію, що склалася в музеї в зв'язку з її призначенням. Миронова стверджує, що з її приходом у музеї почали вирішуватися господарські та фінансові проблеми, з якими не могли впоратися співробітники Нацмузею.

"У мене запитують: навіщо тобі така ноша, ця невдячна боротьба зі старим "радянським" підходом і дріб'язковими людьми, ці інформаційні війни?, - пише Тетяна Миронова у своєму блозі. - Я відповідаю: Так, я можу собі дозволити організовувати успішні арт-проекти в Україні і світі, як просто Тетяна Миронова. Але як киянка, як українка, як громадянка, я не можу спокійно дивитися на те, що відбувається з Головним музеєм країни сьогодні, як його потихеньку намагаються розікрасти, зруйнувати і створити навколо каламутну водичку, в якій добре ловиться рибка, - зникають картини і важливі документи, псуються ікони, падають скульптури з фасаду, виходить з робочого стану пожежна сигналізація..."

У відповідь на цю заяву працівники НХМУ написали відкритий лист на адресу міністра культури Михайла Кулиняка, в якому висловлюють своє обурення з приводу безпідставних звинувачень у крадіжці картин, некомпетентності і деструктивній роботі, що шкодить музею. Своєю акцією протесту співробітники музею хочуть домогтися звільнення Миронової.

Потрібно розуміти, що музей - дуже важлива для нормального функціонування культури інституція. Його має очолювати людина, яка не буде профанувати його роботу. Це дуже велика відповідальність і навряд чи її може взяти на себе людина, яка не має навіть елементарних професійних знань в галузі теорії та історії мистецтва— Ольга Балашова, мистецтвознавець, про призначення Миронової в.о. директора НХМУ

"Колектив музею в цілому безпідставно звинувачено у розкраданні ввірених йому цінностей. У нас є привід колективного звернення на захист нашої честі і гідності!, - йдеться в листі. - Враховуючи кричущу некомпетентність і безпідставні звинувачення, неправдивість наданої інформації, присвоєння багаторічних досягнень музею, колектив НХМУ вимагає негайного звільнення пані Миронової з посади в.о. директора музею і не допущення її призначення директором НХМУ".

Нагадаємо, в квітні цього року Миронову призначили виконуючою обов'язки директора Нацмузею. Відтоді співробітники музею і мистецька громадськість намагається всіляко оскаржити це рішення і проконтролювати конкурс на посаду директора музею. На конкурс, оголошений Міністерством культури на заміщення цієї посади, подалися чотири кандидати: сама Миронова, мистецтвознавець Катерина Стукалова, галерист Людмила Березницька та Головний зберігач НХМУ Юлія Литвинець.

Минулої п'ятниці, 12 жовтня, відбулося засідання Комісії з питань конкурсу на заміщення посади директора музею. В результаті голосування було ухвалено рішення передати питання на розгляд до Музейної ради.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter