ГоловнаКультура

Український живопис ставить нові рекорди на Sotheby's

Картину Анатолія Криволапа продали за $ 83 000.

Український живопис ставить нові рекорди на Sotheby's
Фото: delo.ua

На Російських торгах у Лондоні картину українського художника Анатолія Криволапа продали за $83 000.

Про це повідомили в галереї ART-AGENT UKR Gallery.

Попередньо пейзаж "Ніч" оцінювали в 30-50 тисяч фунтів ($47 000 - 78 000). Така оцінка є новою планкою для українського мистецтва - раніше на торгах дому Sotheby’s український живопис оцінювали в межах $15 000.

Зазначимо, що на Російських торгах Sotheby's, за традицією було представлено роботи класиків російського живопису: Іллі Рєпіна ("Дорога через долину", $ 180 175), Володимира Баранова-Россіне ("Пейзаж із червоними дахами", $ 152 035), Наталії Гончарової ("Жоржини", $ 161 415), Миколи Реріха ("Вхід", $ 123 895), Олександра Богомазова ("Пейзаж з деревами", $ 133 275) та інших. Топ-лотом торгів стала робота російського сюрреаліста Павла Челіщева "Хлопчик у блакитному з ниткою", яку продали за $ 358 400.

Інтерес до робіт Криволапа симптоматичний, вважає відомий український мистецтвознавець Галина Скляренко.

"Якщо на міжнародній художній сцені він свідчить про незмінну актуальність живопису як найбільш традиційного і водночас естетично невичерпного медіа, а також про нинішню розмитість меж між "музейним" і "галерейним" мистецтвом, то в Україні фіксує важливі для пострадянської країни процеси - асиміляцію модерністських трендів в офіційний культурний дискурс", - впевнена Скляренко.

Нагадаємо, що за офіційними результатами продажів, на сьогодні Анатолій Криволап є найдорожчим художником України.

Картину живописця "Степ" у травні 2011 року продали на аукціоні Phillips de Pury & Co в Нью-Йорку за $ 98 500 - рекордну для сучасного українського мистецтва суму. У жовтні 2011-го Криволап побив свій власний рекорд - на торгах Phillips de Pury & Co в Лондоні його робота "Кінь. Ніч" пішла з молотка за $ 124,343.

Нагадаємо, у квітні картина "Casual Vibration" української художниці Оксани Мась стала найдорожчим лотом на аукціоні Sotheby's.

Фото: comments.ua