ГоловнаБлогиБлог Вадима Івченка

Чому опонентів дратує “Новий економічний курс України” від Тимошенко?

Після оприлюднення Нового економічного курсу України, яке відбулось 21 вересня, в ЗМІ вкинули багато замовних матеріалів, які поливають брудом не тільки сам документ, але і його авторів. Пишуть, про те, що це суцільний плагіат, що плани з відбудови країни просто утопічні, що це просто передвиборча агітка.

Фото: надане Костянтином Донченком

По перше, цей документ є проектом, з яким ми плануємо надалі працювати і вдосконалювати. По-друге, це колективна праця в розробці якої приймали участь відомі та знані не тільки в Україні, але і за її межами спеціалисти. Серед них - Тетяна Унковська (доктор економічних наук, професор КНУ ім В.Гетьмана, Дмитро Гринчук (експерт в галузі банківської справи, член міжнародної Академії економіки та бізнесу США); Олексій Жмеренецький (експерт з інноваційної політики, співзасновник мозкового центру Foundation for Future і блокчейн платформи Aeneas); Володимир Лановий (доктор економічних наук, професор міжнародного інституту бізнесу, академік, президент центру ринкових реформ; екс-міністр економіки України та віце-прем‘єр). І це тільки декілька з сотень людей, які брали участь у цьому масштабному проекті.

Також свої пропозиції надавали галузеві асоціації та спілки, ми опрацьовували пропозиції, які надходили з наукових установ, міністерств, навіть від пересічних громадян.

Не буду заглиблюватись в ті відірвані від дійсності звинувачення, адже вважаю що подібні матеріали просто замовлені провладною силою, яка розуміючи свій програш, чомусь не намагається зробити щось інноваційне і дійсно потрібне, а просто робить спроби знівелювати чужі напрацювання. Не варті вони того, аби ми виправдовувались!

Пишу це ще і тому, що теж брав участь в написанні Нового економічного курсу, а саме розділу ефективного використання сільськогосподарської землі в інтересах суспільства та оптимальної моделі ринку землі. До нього запропонував включити мої законодавчі напрацювання, адже я є автором понад 100 законів в аграрній сфері. Більшість пунктів розділу були написані в співпраці з представниками аграрних та фермерських асоціацій і спілок. Багато моментів я напрацьовував ще в моїй кандидатській дисертації ще рік тому. Це те, чим я живу вже більше 4 років.

На моє переконання окрім голослівних заяв опонентам більше нічого пред'явити. Вже всім відомі можливі претенденти на президентські перегони. Жоден з них навіть не намагався представити свій план розвитку України, як це зробила Юлія Тимошенко. Лишень виголошують нічого не варті лозунги та дають нічим не підтверджені обіцянки.

Люди розуміють, що просто змінивши одну людину на іншу на посаді президента, краще вони жити не стануть. Тільки той президент, який має чіткий послідовний план економічного розвитку країни, бачення нових суспільних відносин має шанс дати сильний поштовх для відбудови країни, для покращення життя простих людей.

Ми продовжуємо працювати над покращенням та поглибленням всього того, що прописано в Новому економічному курсі України. І після зміни влади саме це дасть можливість робити швидкі та виважені кроки по виводу країни з кризи.

Вадим Івченко Вадим Івченко , Народний депутат України
Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter