​Новий Буг — місто за 6 кілометрів від станції

Подорожуючи залізничною ділянкою Миколаїв-Долинська, наступним містом я вибрав для подорожі став Новий Буг — місто Миколаївської області, де розташований пам'ятник паровозу.

Новий Буг змінив чимало своїх назв: з початку його заснування у 17 ст він називався Баратівкою, з середини 18 ст - Куца Балка, а з кінця 18 - Семенівка, за прізвищем одного з поселенців і так тривало до 1832 року, коли селище перейменували у Новопавлівку – по імені багатого жителя Павла Тріска. В 1832 році указом царя селище перейменували на Новий Буг, в честь Бузької Уланської дивізії. Після походів та воєн, улани часто повертались і осідлали в Новому Бузі – таким чином місто розросталося. До 1857 року дане місто складалося з військових поселень, але вони не справдили сподівання царського уряду і тому їх ліквідували. З 1860 року Новий Буг офіційно став містом, а у березні 1923 року Новий Буг стає районним центром. Під час окупації в Другій світовій війні, на теренах району ОУНівцями було створено підпілля.

Станція Новий Буг була збудована в 1843 році при прокладання ділянки Знам’янка-Миколаїв. Новобузька волость щодня посилала по сотні людей на будівництво станції, частина з яких гинула. Нині через Новий Буг їздять як приміські поїзда , так і пасажирські.

Вокзал розташований в селі Жовтневе за 6 км від самого міста, та є місцевою архітектурною пам’яткою. Навпроти станції колись розташовувався Маркс та Енгельс, але в одну ніч вони зникли.

Фото: Олександр Рудоманов

Містечко я обійшов за дві години, і ще з годину йшов з міста до станції. З вокзалу та і по самому місту їздять автобуси, хоча жителі в основному пересуваються пішки або власними машинами.

Закладів харчування достатньо, щоправда основні розташовані в центрі - і піцерія, і кабаки з пиріжками по 5 гривень.

На в'їзді в місто розташована Петропавлівська церква, яка збудована в ХІХ ст., але була зруйнована більшовиками. Зараз церква відбудовується, і в день мого приїзду вона була закрита:

Фото: Олександр Рудоманов

З історичних пам’яток міста я б виділив також п’ять будинків в центрі міста, які відносяться до ХІХ ст. та розташовані поблизу місцевого базару. Зараз в них розташовані як Миколаївводоканал, так і магазинчики:

Фото: Олександр Рудоманов

Окремо мою увагу привернула закинута споруда по правій стороні вулиці Куйбишева - Держбанк, 1932 року побудови:

Фото: Олександр Рудоманов

Парк "Казка" розташований поруч з центром, і там окрім дитячих майданчиків розташований вузькоколійний паровоз, який в свій час хотіли забрати на Боржавську вузькоколійну дорогу, але щось там не склалося:

Фото: Олександр Рудоманов

Більш детальний маршрут подорожі ви можете проглянути на карті:

Любіть Україну та подорожуйте залізницею!

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter