Київрада таки збільшила вдвічі нормативну грошову оцінку земель

На засіданні Київської міської ради 03.07.2014 року було прийнято рішення «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Києва». Введення його в дію встановлено з 01.01.2015 року.

Фото: newzz.in.ua

В результаті затвердження нової нормативної грошової оцінки земель остання зросла в півтора-два рази майже на усі земельні ділянки в межах Києва.

В таблиці нижче наведені показники нормативної грошової оцінки окремих економіко-планувальних зон в деяких районах Києва.

Тепер проаналізуємо наведені показники.

Дарницький район міста Києва – визначені економіко-планувальні зони: 665 – район метро Осокорки, до вул. Урлівська, Княжий Затон, 666 – район метро Позняки, по просп. Б. Гмирі, 667 – біля метро Харківська – вул. Ревуцького, Кошиця, Олійника тощо. Таким чином, вказані ділянки приблизно однорідні за своїми характеристиками – приблизно однаковий час забудови, віддаленість від метро, ґрунти, інженерні мережі тощо. Разом з тим, різниця між найбільшим і найменшим розміром нормативної грошової оцінки коливається майже вдвічі. Тобто, майже вдвічі різниться і орендна плата/земельний податок за приблизно однакові земельні ділянки при їх однаковому використанні.

Аналогічна ситуація і в інших районах Києва.

Але є і особливості. Наприклад, в 402 економіко-планувальній зоні розмір нормативної грошової оцінки зріс лише в 1,28 раз, хоча в сусідній 401 – в 1,81 раз. Чим обґрунтована така різниця? Можливо, тим, що саме в економіко-планувальну зону 402, яка охоплює території біля метро Мінська та Оболонь, потрапляє добре відомий всім ТЦ «Dream town», побудований прямо на роздільній смузі над метрополітеном?

Далі – в районі метро Видубичі знаходяться землі промисловості та розташовані великі підприємства (економіко-планувальні зони 187,188). Вказані підприємства сьогодні знаходяться в надзвичайно складному становищі у зв’язку із значним підвищенням вартості енергоресурсів та зростанням курсу долара. Не зважаючи на це, нормативна грошова оцінка для них підвищується в 1,42-1,62 рази. При цьому, нормативна грошова оцінка в економіко-планувальній зон 186 з землями такого ж характеру, але на яких не розташовані промислові об’єкти, зростає тільки в 1,22 рази. Міська влада свідомо душить промисловість міста?

Фракція Демократичної партії України в Київраді активно виступала проти прийняття даного рішення Київською міською радою, оскільки воно не тільки встановлює несправедливі дискримінаційні умови для підприємців, але взагалі не відображає реального економічного становища.

За останні 1,5 роки кількість виробничих підприємств в Києві скоротилась з 575 до 403. У тих, що ще на сьогодні працюють – надзвичайно низька рентабельність. Високий рівень інфляції та фактичне скорочення робочих місць призвело до зниження купівельної спроможності громадян, від чого в першу чергу страждають підприємці.

І в такій ситуації Київська міська рада вдвічі піднімає розмір орендної плати за землю і земельного податку?!

Може, це спосіб змусити підприємців перенести виробничі потужності за межі Києва? Ногами вперед?

В результаті таких непродуманих дій нової влади ми досягнемо одного – скорочення виробництва, звільнення працівників та зниження надходжень до бюджету міста Києва. І напряму це зачепить саме найменш захищені верстви населення – тих киян, про інтереси яких сьогодні кричать депутати від «УДАРУ». Адже ж для них зросте кінцева вартість найбільш необхідних товарів і продуктів. І в результаті буханка хліба коштуватиме в 3 а то й у 4-5 разів більше, ніж сьогодні.

Невже замість створення сприятливого інвестиційного клімату і забезпечення нормальних умов роботи для підприємців, київська влада хоче повністю їх знищити? Це шлях в нікуди. Замість створення робочих місць, надання людям можливості заробити собі на життя та наповнення бюджету за рахунок відрахувань із заробітної плати (які сьогодні досягають уже 50% заробітної плати), підприємці будуть змушені звертати свою діяльність і мінімізувати витрати, в тому числі і шляхом зменшення податкового навантаження.

Якщо сьогодні нова влада Києва не зрозуміє, що діє по-старому, що одноразове наповнення бюджету призведе до його дефіциту в рази більшого, ніж сьогодні, і до повного колапсу економіки міста, невдовзі ми матимемо новий Майдан.

Сергій Кримчак Сергій Кримчак , Депутат Київради
Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter