Культура

 • Восьмеро на злеті: про що говорить молоде українське мистецтво
  Анастасия Платонова

  Восьмеро на злеті: про що говорить молоде українське мистецтво

  Декілька років тому LB.ua вже робив огляд найцікавіших молодих українських художників. Але художній процес в Україні не стоїть на місці - з'являються нові художники і цікаві роботи. Сьогоднішні молоді не мислять себе як окреме покоління і творять абсолютно різне мистецтво.
 • "Том на фермі": занурення в морок
  Евгения Олейник
  У київському Мистецькому арсеналі відбулась прем’єра вистави «Том на фермі» за п’єсою канадського драматурга Мішеля Марка Бушара в постановці Павла Ар’є. Це чи не перший спектакль в Україні, що торкається теми гомосексуальності. LB.ua побував на прем’єрі й міркує, що для українського театру й суспільства означає його поява.
 • ​Карго-культ пам'яті
  Світлана Осіпчук
  На початку лютого Український інститут національної пам'яті запропонував новий календар свят і важливих дат. Новий список дозволить скасувати радянські практики і консолідує націю перед обличчям військової та інформаційної загрози, вважають в УІНП. LB.ua ознайомився із законопроектом.
 • "Логан": Кінець епохи
  Дарья Бадьёр
  На Берлінале відбулася світова прем'єра нового фільму зі всесвіту людей Ікс - "Логан" Джеймса Менголда. LB.ua подивився цей нетиповий фільм про супергероїв, який поєднує в собі нуар, вестерн і роуд-муві, і вважає, що "Логан" - одна з найважливіших прем'єр початку цього неспокійного року.
 • Берлінале-2017: Маленькі і великі утопії
  Дарья Бадьёр
  У Берліні прийшла весна, фаворитом основного конкурсу далі є Каурісмякі, а ми розповідаємо про фільми паралельних програм - утопічні драми, докуселфі, трилер і порноманіфест про феміністичну революцію.
 • Виставка Давида Чичкана та можливість діалогу
  Мария Глазунова
  Розмови про розгром виставки художника і анархіста Давида Чичкана "Втрачена можливість", на якій він представив свій погляд на війну в Україні і ситуацію після Майдану, не вщухають уже більш ніж тиждень. LB.ua зібрав коментарі учасників дискусії.
 • Берлінале-2017: Пошуки і поневіряння
  Дарья Бадьёр
  Вранці в день святого Валентина на Берлінале стало зрозуміло, що головний претендент на "Золотого ведмедя" - нова картина фінського майстра Акі Каурісмякі "Зворотний бік надії". Про нього і про інших претендентів на головну нагороду кіноогляду - у другому випуску фестивального щоденника.
 • ​Чорнушна і ніжна: жіноча проза 90-х повертається
  Ганна Улюра
  LB.ua оглядає збірники оповідань 2016 року, написані українськими жінками-прозаїками – для тих, хто любить стилістичні подорожі в недавнє минуле. Нині на часі – нова історична травма і не менш потужний заклик до оновлення художньої мови, щоб було як ту травму проговорити.
 • Всі публікації розділу