Суспільство

 • Юрій Ліфансе: "Безпритульні навіть не знають про пункти обігріву"
  Маргарита Тулуп

  Юрій Ліфансе: "Безпритульні навіть не знають про пункти обігріву"

  З вівторка по п’ятницю волонтери роздають їжу біля станцій метро і на вокзалах столиці. В один із таких днів ми зустрілися з директором київської організації, викладачем італійської Юрієм Ліфансе, щоб поговорити з ним про пункти обігріву та життя на вулиці.
 • «Мамо, чому ти мене обманюєш? Мій тато в полоні!»
  Маркіян Лисейко

  «Мамо, чому ти мене обманюєш? Мій тато в полоні!»

  Їх по-різному називають: заручники, полонені, в’язні, «обмінний фонд», «матеріал для обміну». Вони потрапили до рук ворога під час бойових сутичок і мали б бути у статусі полонених, але фактично стали політичними заручниками у великих політичних іграх РФ. Як живуть сім'ї в очікуванні своїх чоловіків. 
 • Наближення до свята
  Семен Глузман

  Наближення до свята

  Кілька місяців тому я звернувся через сайт «Лівий берег» до багатих людей України. Відповідь була негайною і дуже щирою. Книгу перекладено, відредаговано. На початку квітня, я сподіваюся, буде презентація. Лише одним питанням переймаюся я нині: чи дозволить нам високопатріотичне МОЗ користуватися цим «Посібником...» офіційно.
 • Красноїльська Маланка: як зустрічали старий Новий рік на Буковині
  Сергей Нужненко

  Красноїльська Маланка: як зустрічали старий Новий рік на Буковині

  Поселок в Черновицкой области ежегодно становится центром традиционного празднования Маланки.
 • Негумовий: Як живе найбільш густонаселений острів світу
  LB.ua

  Негумовий: Як живе найбільш густонаселений острів світу

  Лікарі тут схожі скоріше на фармацевтів, а ВІЛ залишається головною причиною смертності в регіоні. Окрім халуп і човнів, на острові є церква, мечеть, 13 барів і двоє великих хлопців, які встановлюють правила життя. Репортаж німецького фотографа з острова Мігінго.
 • Бандерівці
  Семен Глузман

  Бандерівці

  Портрети Бандери, вигуки лідерів, повторювані тисячею ротів, вечірній Хрещатик зі смолоскипною ходою. І – ніяких соціальних вимог, ніяких закликів до влади реформувати старезну пострадянську державну систему. Воно й зрозуміло: підстав для справжніх протестів немає, країна живе ситно, люди в достатку, корупція подолана.
 • Лікар швидкої Ярослав Вус: «Диспетчер має право відмовити у виклику»
  Андрій Яніцький, Анастасия Сенотова

  Лікар швидкої Ярослав Вус: «Диспетчер має право відмовити у виклику»

  "Законодавчо встановлений термін приїзду швидкої - 10 хвилин по місту на екстрені виклики. Ми фактично ніколи не вкладаємося в цей час. Який би не був екстрений виклик, це неможливо". Інтерв'ю з лікарем швидкої Ярославом Вусом.
 • Ректор УКУ Богдан Прах: “Консерватизм – це не те, чого треба боятися зараз”
  Маргарита Тулуп

  Ректор УКУ Богдан Прах: “Консерватизм – це не те, чого треба боятися зараз”

  Три роки тому отець-доктор Богдан Прах став ректором Українського католицького університету - приватного навчального закладу у Львові. Спільно з владикою Борисом Гудзяком він ініціював будівництво нового університетського містечка, зокрема багатофункціональної громадсько-університетської бібліотеки. LB.ua зустрівся з ректором, щоб поговорити про суспільні та навколоцерковні справи.
 • Всі публікації розділу