ГоловнаПолітика

У Польщі відправили під суд підозрюваних у підпалі ужгородського офісу спілки угорців

Провокация произошла в начале февраля прошлого года.

У Польщі відправили під суд підозрюваних у підпалі ужгородського офісу спілки угорців
Фото: UNN

Мазовецький відділ Національної прокуратури Польщі передав до суду матеріали справи, зібрані разом з Агентством внутрішньої безпеки, щодо трьох громадян Польщі, які на початку лютого 2018 року організували і скоїли підпал будинку Товариства угорської культури Закарпаття.

Про це пише польський сайт TVP.info.

За версією слідства, підозрюваним пообіцяли по тисячі злотих (понад 7 тисяч гривень). Слідство вважає, що основною метою цієї провокації було погіршення українсько-угорських відносин.

Замовником злочину польські слідчі вважають якогось німецького журналіста, який діzd, ймовірно, в інтересах російських спецслужб.

Головним підозрюваним є 28-річний Міхал П., пов'язаний з неофашистською організацією Falanga і проросійською партією Zmiana, лідер якої вже третій рік поспіль перебуває в слідчому ізоляторі і підозрюється у співпраці з російською і китайською розвідками.

Ця людина завербувала ще двох осіб: Адріана Марглевського і Томаша Шімков'яка, які стали виконавцями провокації.

Нагадаємо, 4 лютого 2018 року в Ужгороді в офіс Товариства угорської культури кинули пляшку із запальною сумішшю. Відразу після цього уряд Угорщини звернувся до ОБСЄ з проханням захистити закарпатських угорців. Співробітники поліції Закарпатської області встановили, що до підпалу будівлі можуть бути причетні громадяни Польщі Адріан Марглевський з Кракова і Томаш Рафал Шімков'як з Бидгоща. Марглевський і Шімков'як мають стосунок до польської праворадикальної організації "Фаланга".

У ніч на 27 лютого в ужгородському офісі Товариства угорської культури Закарпаття сталася пожежа. Вогонь знищив меблі та частину майна на площі 25 квадратних метрів. Порушено справу за ч. 2 ст. 194 КК - "умисне знищення або пошкодження майна, вчинене шляхом підпалу".

У Закарпатській області проживає 150-тисячна угорська меншина. Між Будапештом і Києвом триває конфлікт, пов'язаний з українським законом про освіту. Як стверджує Угорщина, цей закон порушує права національних меншин вчитися рідною мовою.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram