Генпрокуратура відкрила справу проти Калєтніка й Олійника

Печать

Відомство перевіряє причетність політиків до фальсифікації голосування 16 січня

Генпрокуратура почала досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо колишнього першого заступника голови Верховної Ради Ігоря Калєтніка і нардепа від ПР Володимира Олійника за фактом фальсифікації підрахунку голосів під час пленарного засідання парламенту 16 січня 2014 р.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби ГПУ.

Відомості про подію внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч.1 ст.366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України.

Встановлено, що під час проведення зазначеного пленарного засідання під головуванням Калєтніка, з порушенням процедури розгляду і ухвалення законопроектів, без використання системи "Рада" відбулося голосування пакету законів, якими суттєво обмежувалися конституційні права і свободи громадян України.

При цьому, результати голосування озвучував голова лічильної комісії Олійник без підрахунку голосів народних депутатів і незважаючи на відсутність деяких з них під час голосування в залі Ради.

"Надалі, ухвалення зазначених законопроектів та оприлюднення їх у парламентських та урядових ЗМІ призвело до ескалації конфлікту між громадянами України та працівниками правоохоронних органів, що в результаті спричинило людські жертви", - йдеться в повідомленні.

Зараз, в рамках досудового розслідування проводяться першочергові слідчі дії.

Нагадаємо, на засіданні 16 січня проголосували підняттям рук низку законів, які спричинили за собою ескалацію конфлікту на Майдані. Пізніше Олійник зізнався, що не рахував кількості піднятих рук.

Печать
Читайте в разделе
  • Реформа у цифрах і діях У 2016 році ми започаткували і розпочали реалізацію шести нових проектів міжнародної технічної допомоги. Ідеться про децентралізацію, розвиток місцевого самоврядування, енергоефективність, відновлення Донецької та Луганської областей.
  • Три європейські книжкові виставки, або тренди книжкового ринку Кожного року на книжкових виставках зустрічаються видавці з різних країн, автори, агенти, щоб дізнатися про останні новини літературного ринку, тенденції розвитку, обмінятися новими ідеями, придбати або продати права на видання.
  • Імена-вибухівки Назви грають величезну роль у житті людей, адже вони є інструментами впорядкуваня простору і часу. Вони розповідають нам і решті світу про те, хто ми є. Саме тому декомунізація – винятково важливий процес, хоч і спізнілий на 25 років.
Выбор читателей