ГоловнаЕкономікаДержава

АМКУ впроваджує світові стандарти забезпечення прав суб'єктів розслідування, - Терентьєв

"Ми почали називати проблему такою, якою вона є насправді".

АМКУ впроваджує світові стандарти забезпечення прав суб'єктів розслідування, - Терентьєв
Фото: 112.ua

Голова Антимонопольного комітету України Юрій Терентьєв в ефірі телеканалу "112 Україна" розповів про нововведення в діяльності відомства.

"У своїй діяльності ми вводимо світові, скажімо так, стандарти забезпечення процесуальних прав суб'єктів. Тобто, якщо стосовно певного бізнесу починається розслідування, то найбільш ефективним способом з одного боку уникнути звинувачень у корупції, з іншого - уникнути політичного чи іншого тиску, це робити публічно і відкрито ті дії, до яких ми вдаємося", - повідомив Терентьєв.

Ще однією зміною до підходу в роботі антимонопольного комітету стало, за словами Терентьєва, донесення до бізнесу чіткої позиції АМКУ про те, які дії бізнесу комітет засуджує, а не сліпе штрафування учасників ринку.

"Раніше, на жаль, з рішень Антимонопольного комітету не завжди було зрозуміло, що саме Антимонопольний комітет засуджує, яку саме позитивну поведінку ми хочемо сформувати у великого бізнесу або, наприклад, енергетичних компаній, або хімії, або транспорту, аеропортів, і що саме ми хочемо бачити. І тому ми почали формувати чіткий зрозумілий підхід у рішеннях і, скажімо так по-простому, почали називати проблему такою, якою вона є насправді. Тобто не ховати її, не шукати простішого способу оштрафувати суб'єкт, а виконувати складнішу задачу - показати, що саме Антимонопольний комітет засуджує", - повідомив голова АМКУ.

Як приклад Терентьєв навів ситуацію на ринку світлих нафтопродуктів. "Коли ми бачили, що ціни на автозаправних станціях, на стелах скрізь однакові. Шість основних гравців сегмента імпортного палива підтримували впродовж майже річного періоду однакові ціни на стелах. При цьому котирування Platts (котирування ринку нафти) досить інтенсивно змінювалися в бік переважно падіння. Тобто ми бачили, що коли трохи дорожчає нафта, вартість бензину одночасно підвищувалася і ціни стабілізувалися на повністю однаковому рівні. Коли вартість зменшувалася - нічого не відбувалося", - розповів Терентьєв.

Після проведення розслідування рішення АМКУ і його схвалення з боку судової системи, ситуація змінилася.

"Зараз ми бачимо: якщо раніше шість основних гравців (мережі автозаправних станцій, - ред.) дотримувалися однакової цінової політики, то місяць тому ми прийняли нове рішення, і тільки три з них, скажімо так, підтримують подібну комерційну практику. І це лише один приклад, коли чітко сформульоване розуміння проблеми Антимонопольним комітетом призводить до того, що суб'єкти починають змінювати свою діяльність, оскільки ніхто, принаймні мало суб'єктів, не хоче бути правопорушником", - резюмував голова АМКУ.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram