ГоловнаСвіт

У Росії актора Павла Устінова засудили до 3,5 років колонії за "напад" на росгвардійця

Устінов стверджує, що не брав участі в акції за вільні вибори.

У Росії актора Павла Устінова засудили до 3,5 років колонії за "напад" на росгвардійця
Павло Устінов
Фото: Новая газета

Тверський суд Москви засудив актора Павла Устінова до 3,5 років колонії загального режиму за звинуваченням у нападі на співробітника Росгвардії на акції 3 серпня в Москві.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Суд визнав Устінова винним у "застосуванні насильства, небезпечного для життя і здоров'я, щодо представника влади".

За версією слідства, Устінов викрикував образи на адресу поліцейських на акції за допуск незалежних кандидатів на вибори в Мосміськдуму. Під час затримання він нібито чинив опір і вивихнув плече співробітнику Росгвардії Олександру Лягіну, чим "принизив честь Лягіна, заподіявши моральні страждання і фізичні ушкодження".

Устінов провину не визнає і стверджує, що не брав участі в акції та просто стояв осторонь.

Свідчення росгвардійців суддя визнав достатніми доказами провини Устінова. До свідчень свідків сторони захисту суд поставився критично, назвавши їх суперечливими.

8 вересня відбулися вибори в Мосміськдуму. Виборча кампанія супроводжувалася акціями на підтримку опозиційних кандидатів у депутати, яких не допустили до участі у виборах.

Після протестів 27 липня в центрі Москви Слідчий комітет порушив кримінальні справи про масові заворушення і застосування насильства щодо поліцейських. За ними були заарештовані 16 осіб. Деяким з них вже винесли обвинувальні вироки.

Правозахисники зазначають, що нічого з того, що можна кваліфікувати як "масові заворушення" та "застосування насильства до поліцейських", у Москві не відбувалося.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter