ГоловнаСвіт

Трамп хоче скасувати надання громадянства США за правом народження

У 2018 році американське громадянство отримали близько 757 тисяч прохачів.

Трамп хоче скасувати надання громадянства США за правом народження
Фото: EPA/UPG

Президент США Дональд Трамп заявив, що його адміністрація розглядає питання про припинення практики надання американського громадянства за правом народження.

Про це повідомляє Deutsche Welle.

"Ми вивчаємо це питання дуже-дуже серйозно", - підкреслив Трамп. При цьому він додав, що вважає чинну законодавчу норму "сміховинною".

З 1868 року в США діє 14-та поправка до Конституції. Вона була введена після Громадянської війни і закріпила надання громадянства будь-якій особі, яка народилася на території Штатів, а також заборона на позбавлення прав інакше як за вироком суду.

Трамп стверджує з посиланням на власних юристів, що для зміни цієї норми достатньо лише "президентського указу". При цьому подібні заяви він робив ще в бутність кандидатом на пост президента, називаючи наявну практику "магнітом для нелегальної імміграції".

"Пологовий туризм" процвітає в низці американських штатів, зокрема, - у Флориді. Так, за даними Associated Press, щорічно "сотні вагітних росіянок" платять від 20 до 50 тис. доларів (18-45 тис. євро) посередникам, які допомагають їм зібрати документи, забронювати проживання і отримати місце в американському пологовому будинку. Подібні послуги популярні також у громадянок Китаю та Нігерії, відзначає AP.

У 2018 році громадянство США отримали близько 757 тисяч прохачів - це найвищий показник за останні п'ять років.

Нагадаємо, раніше Трамп також заявив про наміри ускладнити отримання громадянства США для легальних іммігрантів, також він говорив про плани скасувати лотерею з видачі Green Card.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter