ГоловнаСвіт

Колишній менеджер Danske Bank розповів про роль брата Путіна у відмиванні грошей

Через естонське відділення банку щодня проходило близько 20 млн доларів.

Колишній менеджер Danske Bank розповів про роль брата Путіна у відмиванні грошей
Фото: ERR

Двоюрідний брат президента Росії Володимира Путіна Ігор Путін брав участь у найбільшій в історії схемі з відмивання грошей на суму $230 млрд через естонську філію найбільшого банку Данії Danske Bank. Про це в інтерв'ю CBS розповів колишній менеджер банку Говард Вілкінсон, який викрив схему відмивання грошей.

За словами Вілкінсона, через естонське відділення банку щодня проходило близько $20 млн. Він розповів, що гроші проводила зареєстрована в Лондоні компанія Lantana Trade. Адреса реєстрації цієї компанії виявилася "будинком" ще для 64 підставних фірм з рахунками в Danske Bank.

Виявивши підозрілі операції, Вілкінсон повідомив про це чотирьох високопоставлених керівників банку. Реакції від них не надійшло, тому менеджер звільнився і повернувся до Британії.

Однією з проблем була участь у схемі з відмивання грошей родичів президента РФ Путіна.

"Здається, це був Ігор Путін, якого я вважаю двоюрідним братом російського президента. Були посилання на ФСБ", - розповів Вілкінсон.

Телеканал CBS зазначає, що Ігоря Путіна підозрювали і в інших російських схемах з відмивання грошей, але він завжди заявляв про свою непричетність.

Нагадаємо, на початку 2018 року Центр розслідування корупції та організованої злочинності (OCCRP) опублікував дані про те, що члени сім'ї Путіна і російська Федеральна служба безпеки до 2013 року відмивали великі суми грошей через естонський філіал Danske Bank. Згодом Danske Bank визнав участь філії у відмиванні коштів, звинувачення у цій справі висунули 18 екс-співробітникам банку.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter