ГоловнаСвіт

Єгипет утримує нафтовий танкер з 17 українськими моряками на борту

Посольство України направило МЗС Єгипту ноту, вимагаючи пояснень.

Єгипет утримує нафтовий танкер з 17 українськими моряками на борту
Танкер Sea Shark
Фото: ukrinform.ua

Єгипетський флот утримує вантажний танкер з нафтою Sea Shark, на борту якого перебувають 17 українських моряків. Про це заявив капітан танкера Віталій Нестеренко, пише "Укрінформ".

"Ситуація на борту дуже критична, життя екіпажу під загрозою. Всі ми перебуваємо в заручниках доти, поки вантаж не буде незаконно вивантажено людьми, які працюють на флоті", - заявив Нестеренко.

Танкер, завантажений 1,1 млн барелів сирої нафти, зараз стоїть на якорі в районі єгипетського курорту Айн-Сохна, проте його збираються перемістити в невідомий капітану термінал.

Фото: fleetmon.com

За даними Нестеренка, вранці 19 травня адмірал єгипетського флоту разом з іншими офіцерами піднявся на борт судна, заявивши, що всі пересування екіпажу обмежені, поки танкер не буде розвантажений. Він попередив екіпаж, що "якщо хтось не виконає наказ, він застосує силу".

Офіцери флоту вели себе дуже агресивно стосовно команди танкера, погрожуючи зброєю, зазначив Нестеренко.

"Виконуючи вказівки флоту, екіпаж був розділений на дві групи і зібраний в двох коптильнях. Деякі члени екіпажу почувалися дуже погано через високий тиск. Ми попросили організувати візит до лікаря. Військово-морські сили відмовилися", - заявив капітан танкера.

Крім того, за словами Нестеренка, офіцери "вилучили багато мобільних телефонів, заборонивши членам екіпажу здійснювати будь-які дзвінки, навіть в посольство або членам сім'ї".

За даними FleetMon, в складі екіпажу танкера - 31 особа, серед яких 17 - громадяни України, двоє моряків з Криму, 1 - з Азербайджану, 11 - з Філіппін, Шрі-Ланки та Індії.

В кінці листопада 2018 танкер зупинився в порту Суеца для подальших вказівок, тоді ж закінчилася панамська реєстрація і виникла необхідність зміни прапора.

Видання зазначає, що Єгипет виписав власнику танкера штраф в сумі 56 млн. доларів за "незаконний вхід" у води. Термін контракту всіх членів екіпажу завершився.

Тим часом, посольство України направило ноту МЗС Єгипту з вимогою надати роз'яснення щодо ситуації, яка склалася з вантажним танкером Sea Shark.

"Посольство направило ноту МЗС Єгипту з вимогою надати роз'яснення щодо ситуації, яка склалася, і дозволити відвідування судна консульськими посадовими особами", - повідомив заступник директора Департаменту консульської служби МЗС України Василь Кирилич, пише УП.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter