ГоловнаСвіт

Європарламент прийняв резолюцію про боротьбу з російською пропагандою

Особливу увагу в документі приділено захисту виборів в ЄС від стороннього втручання.

Європарламент прийняв резолюцію про боротьбу з російською пропагандою
Фото: ecb.europa.eu

Європейський парламент прийняв резолюцію з рекомендаціями Раді ЄС і голові дипломатії Євросоюзу Федеріці Могеріні, спрямованими на протидію пропаганді "з боку Росії та інших ворожих суб'єктів".

Зокрема, Європарламент рекомендував "підвищити обізнаність про дезінформаційні кампанії Росії", які, на думку депутатів, є "основним джерелом дезінформації в Європі", передає Радіо Свобода.

Євродепутати пропонують розробити "юридичні рамки як на рівні союзу, так і на міжнародному рівні, щоб протистояти гібридним загрозам, кібервійни та інформаційній війні". Вони рекомендують Раді ЄС і Федеріці Могеріні передбачити "адресні санкції щодо відповідальних за організацію і проведення таких кампаній".

Особливу увагу в документі приділено захисту виборів в ЄС від стороннього втручання. У рекомендаціях вказується, що держави ЄС повинні стежити за тим, щоб виборчі закони враховували "потенційні загрози, які виникають через кампанію з дезінформації".

За резолюцію проголосували 489 парламентаріїв, проти - 148, ще 30 - утрималися.

Раніше депутати Європарламенту підтримали резолюцію, згідно з якою Росія більше не може вважатися стратегічним партнером ЄС. Як причини вказані анексія Криму, "пряма й опосередкована" участь у конфлікті на Донбасі, а також порушення територіальної цілісності Грузії і Молдови.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter