ГоловнаСвіт

Доньку першого президента Узбекистану відправили в колонію

Гульнара Карімова порушила порядок і умови відбування кримінального покарання.

Доньку першого президента Узбекистану відправили в колонію
Гульнара Каримова в 2011 году
Фото: EPA/UPG

Суд в Узбекистані ухвалив відправити в колонію загального режиму доньку першого президента країни Гульнару Карімову, яку засуджено до п'яти років обмеження волі. Раніше вона перебувала під домашнім арештом.

Про це йдеться в заяві Генеральної прокуратури Узбекистану.

Своє рішення суд пояснив тим, що Карімова порушила порядок і умови відбування покарання: їй закидають використання засобів зв'язку, включаючи Інтернет, і активне перешкоджання відшкодуванню завданих нею збитків.

Гульнара Карімова відбувала покарання у квартирі своєї доньки Іман у Ташкенті. 5 березня Іман Карімова повідомила з Лондона, що співробітники прокуратури силоміць вивезли її матір у невідомому напрямку.

Нагадаємо, до осені 2013 року Гульнара Карімова була успішним підприємцем. Під її контролем були телеканали, радіостанції і магазини модного одягу, а ЗМІ називали її однією з найвпливовіших жінок Середньої Азії.

Однак у листопаді 2013 року Карімова впала в немилість до батька і зникла. У ЗМІ неодноразово з'являлися звернення, зроблені від імені самої Карімової, в яких ішлося про те, що її разом з донькою силовики тримають у власному будинку, забороняють залишати приміщення і спілкуватися зі сторонніми. В одному з таких звернень Карімова писала, що фактично перебуває під домашнім арештом.

Президент Узбекистану Іслам Карімов помер 2 вересня 2016 року.

У 2017 році стало відомо, що ще у 2015 році Гульнару Карімову засудили до п'яти років обмеження волі, визнавши винною в сприянні злочинному угрупованню, яке займалося розкраданнями, вимаганням грошей, розтратою держкоштів, а також ухиленням від податків.

У грудні 2017 року її засудили до нового терміну - 10 років позбавлення волі, але в липні 2018 року покарання пом'якшили до п'яти років обмеження волі.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter