ГоловнаСвіт

Доступ для туристів на Еверест частково закрили через сміття

Минулої весни з Евересту було вивезено майже 9 тонн сміття.

Доступ для туристів на Еверест частково закрили через сміття
Фото: 24.kz

Китай закрив на невизначений термін доступ туристів до північного базового табору Евересту. Влада зважилася на цей крок через те, що поблизу табору скупчилася величезна кількість сміття, і його необхідно зібрати та вивезти, пише Російська служба Бі-бі-сі.

Згідно з рішенням влади, туристи зможуть підніматися тільки до монастиря Ронгбук, який розташований трохи нижче від базового табору на висоті 4980 метрів. Водночас альпіністи, у яких є дозвіл на сходження, як і раніше, можуть перебувати в базовому таборі, розташованому на території Тибету на висоті 5150 метрів над рівнем моря.

Проблема скупчення сміття на Евересті і в його околицях існує вже багато років, ситуація продовжує ускладнюватися зі зростанням кількості туристів та людей.

Велика частина туристів, охочих побачити Еверест, приїжджають в південний базовий табір, який розташований на території Непалу. Однак за останні роки кількість туристів, охочих подивитися на Еверест з північного боку, значно збільшилася і продовжує зростати.

У північний базовий табір, що розташований на території Китаю, можна доїхати на машині, тоді як до південного базового табору, розташованого в Непалі, потрібно добиратися пішки, і шлях до нього може зайняти близько двох тижнів.

З 2014 року постановою міністерства туризму і цивільної авіації Непалу було ухвалено рішення про те, що кожен альпініст, що піднімається на Еверест, після повернення повинен забрати зі схилу гори все своє сміття.

За даними Китайської асоціації альпінізму, в 2015 році північний базовий табір відвідало близько 40 тисяч осіб. Абсолютний рекорд був побитий в сезон 2016-2017 рр. з непальської сторони: південний базовий табір тоді відвідали 45 тисяч осіб.

Заява влади про те, що базовий табір буде закритий для туристів, була опублікована на сайті адміністрації Тибетського автономного району в грудні минулого року. У заяві йдеться, що минулої весни з Евересту було вивезено майже 9 тонн сміття: 5,2 тонни побутових відходів, 2,3 тонни людських фекалій, а також одна тонна альпіністського спорядження - викинутого або втраченого тими, хто сходить.

У січні влада Китаю повідомила, що обмежать кількість видаваних дозволів на сходження на Еверест до 300 на рік. В 2018 році на вершину Евересту піднялося понад 800 людей: 563 особи здійснили сходження з боку Непалу, ще 240 - з боку Китаю.

Цього року влада планує доставити вниз тіла альпіністів, загиблих на висоті понад 8000 метрів над рівнем моря в так званій зоні смерті, де концентрація кисню в повітрі недостатня для підтримки життя людини. За умов, в яких доводиться працювати туристам і альпіністам на такій висоті - розріджене повітря, сильні вітри і дуже низька температура - спустити тіла загиблих вниз силами альпіністів неможливо. Тому тіла загиблих можуть залишатися в зоні смерті кілька, а то й десятки років.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter