ГоловнаСвіт

Мін'юст США буде виступати за смертну кару для піттсбургського стрілка

На сторінці в соцмережі Бауерс часто робив антисемітські публікації

Мін'юст США буде виступати за смертну кару для піттсбургського стрілка
Фото: edition.cnn.com

Міністерство юстиції США збирається пред'явити 46-річному Роберту Бауерсу, який розстріляв 11 чоловік у синагозі в Піттсбурзі, такі звинувачення, які можуть привести до смертної кари. Про це йдеться в поширеній в суботу, 27 жовтня, заяві міністра юстиції і генерального прокурора США Джеффа Сешнса.

"Кожен американець має право відвідувати культову споруду в безпеці. Сьогодні 11 невинних людей були раптово і жорстоко вбиті під час релігійної служби, також отримали поранення декілька правоохоронців. Ці злочини гідні осуду і суперечать цінностям цієї держави. Міністерство юстиції відповідним чином висуне звинувачення у злочинах на ґрунті нетерпимості та інших кримінальних злочинах, в тому числі тих, які можуть привести до смертної кари", - йдеться в повідомленні.

Напад стався в суботу вранці в синагозі Tree of Life ("Древо життя") в Піттсбурзі, коли за єврейським календарем настає шаббат. 46-річний Роберт Бауерс застрелив 11 осіб і поранив ще 12, включаючи поліцейських.

Як повідомляє CNN, на сторінці в соцмережі Gab Бауерс часто робив антисемітські публікації. Так, від євреїв він вимагав покинути США і "піти". За шість днів до нападу він писав: "Я помітив, що деякі люди, які раніше говорили "нелегали", тепер кажуть "окупанти". І мені це подобається".

Чоловік неодноразово критикував у своїх публікаціях президента США Дональда Трампа, стверджуючи, що політик "оточений занадто великою кількістю євреїв".

Також пітсбургський стрілок публікував фотографії своєї колекції зброї. У нього, як зазначає CNN, - активна ліцензія на його носіння, і з 1996 року Бауерс, за словами знайомого з перебігом слідства співробітника правоохоронних органів, щонайменше шість разів купував вогнепальну зброю. При нападі на синагогу стрілок використовував штурмову гвинтівку і три пістолети. Саме пістолети були виявлені на місці події.

Фото: edition.cnn.com

У зв'язку з трагедією президент США Дональд Трамп розпорядився приспустити прапори над Білим домом та іншими американськими урядовими будівлями до заходу 31 жовтня. Він пообіцяв відвідати Піттсбург в найближчі дні.

Відзначимо, смертна кара залишається вищою мірою покарання в 30 з 50 штатів США, а також передбачена в федеральному законодавстві. Згідно з Восьмою поправкою до Конституції США, її застосування обмежене вбивствами з обтяжуючими обставинами, досконалими осудними повнолітніми. В останні роки кількість винесених смертних вироків значно знизилася.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter